Az LMP szombati közleményében azt írja, hogy Ungár Péter a párt nevében azért fordul a Koltay András vezette Médiatanácshoz, mivel elfogadhatatlannak találják, hogy az idén 130 milliárd forintból működő MTVA (Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap) az orosz agressziót mosdatta.
Ungár szerint a Médiatanácsnak ki kell vizsgálnia, hogy az M1 tévécsatornán csütörtökön elhangzó a háborúért Ukrajnát felelőssé tevő műsorszámok mennyiben felelnek meg a közszolgálatiságnak, a pártatlan, elfogulatlan tájékoztatásnak.
„A köztelevízió adásában a szereplők és a televízió műsorvezetői több, egymást követő beszélgetésben is az agresszor Oroszországot mutatták be mint pozitív, megfontolt, nyugodt szereplőt és a megtámadott Ukrajnát tették felelőssé a háborúért. Az MTVA által adásba engedett beszélgetések egyoldalú, kontextus nélküli orosz propagandaanyagok voltak. A televízió még kísérletet sem tett az eltérő szempontok bemutatására, vagy geopolitikai elemzésre, egyszerűen a Kreml álláspontját közvetítette. Ez az álláspont pedig nem mellékesen ellentétes az EU, a NATO és a magyar kormány álláspontjával is” – írták.
A köztévé adásában Nógrádi György kormányközeli biztonságpolitikai szakértő olyanokat állított, hogy Ukrajna háborút indított Oroszország ellen. Georg Spöttle, a másik kormányközeli szakértő pedig Hitlerhez hasonlította az ukrán elnököt.
Mint arról korábban már beszámoltunk, korábban Ungár Péter korábban azt kérdezte Papp Dánieltől, az MTVA vezérigazgatójának, hogy a Kreml-propaganda terjesztéséért kap-e esetleg pénzt Oroszországtól. Polyák Gábor, az egyesült ellenzék sajtópolitikai kabinetjének vezetője pedig Koltay Andrást, a Médiatanács elnökét tette felelőssé arra az esetre, ha nem távolítja el posztjáról Papp Dánielt, illetve nem állítja meg az orosz propaganda terjesztését.
Frissítés 19:17
Nem hajlandó közölni az MTI OS, hogy a Médiatanácshoz fordul az LMP
A Telex eközben arról ír, hogy az LMP közleményét arról, hogy a Médiatanácshoz fordul az adásban történtek miatt, az MTI OS nem hajlandó közölni, mivel szerintük a leírtak sértik a közmédia jó hírnévhez fűződő jogait. Az efféle cenzúrák egyébként nem ismeretlenek az MTI praxisában: néhány napja például a Magyar Újságírók Országos Szövetsége a Médiatanács elnökét bíráló kijelentésének publikálását is megtagadták. Amikor a Media1 megkérdezte a néhány nappal ezelőtti esetről a Médiatanács elnökét az NMHH sajtóosztályán keresztül, a médiahatóságnak nem volt rá válasza.
További hírekért kattintson ide.