Ahogy korábban megírtuk, a Klubrádió február 14-én, most vasárnap 23:59 után (épp egy nappal a rádiózás világnapját követően) kénytelen felhagyni az egyetlen még meglévő FM-frekvenciája, a Budapest 92,9 MHz használatával. Ennek oka, hogy a kizárólag kormánypárti szavazatokkal megválasztott Médiatanács-tagok úgy határoztak, nem hosszabbítják meg a rádió médiaszolgáltatási jogosultságát, és a bíróság sem nyújtott jogvédelmet a médiaszolgáltató számára, mely ugyan pályázatot nyújtott be az FM 92,9 MHz frekvenciájának használatára, ám a pályázati eljárást a Médiatanács felfüggesztette egy kormányközelből létrehozott új vállalat, az LBK Médiaszolgáltató 2020 Kft. jogorvoslati eljárása miatt.
Frekvencia hiányában hétfőn pontban 0 órától kizárólag már csak online, a www.klubradio.hu weboldalon, illetve a különféle netrádiózásra alkalmas mobilapplikációkkal, illetve akár okostévén, vagy speciális eszközökkel, például webshopokból is beszerezhető internetrádiós eszközökkel lehet elérni a médiahatósággal mintegy egy évtizedes harcban lévő „zebrás rádió” adását.
Mivel sok idős, illetve a technika terén kevésbé járatos hallgató nehezen bánik az online felületekkel, a hallgatók egy része olyan Facebook-csoport indított, amelyben egymást segítik a legváltozatosabb módszerekkel. „Az internetes Klubrádió (iKlubrádió) elérését segítő csoport” három napja alakult és máris mintegy 1500 tagja van.
A csoportban található bejegyzések legfőképp az online felület használatáról, a WiFi és a Bluetooth beállításokról, valamint anyagi támogatásról szól, de találhatók az oldalon olyan támogatói hozzászólások is, amelyekkel a rádió munkatársait biztatják, hogy ne adják fel.

Az egyik rádiós munkatárs megilletődve említette lapunknak, hogy az oldalon olyan bejegyzéssel is találkozott, ahol az egyik lakóházban egy jó szándékú ember kifüggesztette, hogy ha a Klubrádió internetes vételéhez valakinek segítségre van szüksége, akkor szívesen segít benne, majd megadta a telefonszámát.
Van, aki azt vállalta, hogy megosztja a wifijét a kevésbé jómódú szomszédjával, hogy az el tudja érni a netrádiót, mások olyan telefonokat gyűjtenek, amelyekre feltelepíthető olyan alkalmazás, ami lehetővé teszi a rádió elérést.
„Ez egészen elképesztő megható” – írta nekünk Bálint Judit, a közéleti műsorok szerkesztőségvezetője.

A Klubrádió mellett korábban az amerikai és a francia kormány, a Riporterek Határok Nélkül (RSF), a Nemzetközi Sajtóintézet (IPI), a MUKESZ, és az Európai Bizottság is kiállt nyilatkozataiban, valamint a hazai ellenzék több képviselője is megszólalt a rádió érdekében, valamint az Európai Parlament plenáris vitán vitatja meg márciusban a hazai médiahelyzetet.
A Médiatanács elnöke azonban csütörtök este közölte: ő a jogállamiság híve, és szerinte valójában a Klubrádió eltaktikázta magát, hiszen ha nem kérte volna, hogy hosszabbítsák meg a sugárzást, akkor még lett volna idő a pályázati eljárást lebonyolítani úgy, hogy azon neki is esélye legyen, sőt plusz pontot szerezhetett volna. Karas szerint a Klubrádió körül csak hisztéria van, emellett hangsúlyozta, hogy a médiaszolgáltatási jogosultság meghosszabbítása csak egy kedvezmény azoknak, akiknek ezt a törvény lehetővé teszi, de a Klubrádió esetében ez kizárt a korábbi bírságaik miatt. A Klubrádió szerint azonban eltúlzott dolog egy rádiót elnémítani azért, mert működése 7 éve során összesen kétszer az adatszolgáltatási táblázata hiányos volt. Arató András, a rádió tulajdonosa szerint valójában adminisztratív hibákról van szó, és a grémium ezeket csak ürügyként használja fel ellenük.
A Klubrádióval kapcsolatos további írásaink IDE kattintva érhetők el.
További híreket talál a Media1.hu-n!