
Ismét bűnözők célkeresztjébe került hírportálunk
Újabb kiberbűncselekmény történt a Media1.hu ellen hétfőn.
Újabb kiberbűncselekmény történt a Media1.hu ellen hétfőn.
Kedden ismét a média világával foglalkozó hírportálunk került az internetes bűnözők célkeresztjébe, akadályozva ezzel olvasóink tájékozódását és károkat okozva ezzel médiumunknak. Eközben nemzetközi érdeklődés is kezd kibontakozni a magyarországi portálok elleni tömeges támadások ügye körül.
A Thomson Reuters Foundation bemutatott egy olyan jelentést, mely minőségi és mennyiségi adatokat egyaránt összegyűjtve egységes globális áttekintést ad az újságírók elleni különöböző eszközök, jogi fegyverek alkalmazásának uralkodó tendenciáiról. A jelentés nyolc tipikus veszélyt gyűjtött össze, és kiderül belőle az is, hogy például az újságírók felét fenyegették már jogi eszközökkel.
Eredménytelen lett a mostanáig a Méz Rádió által használt frekvencia hasznosítására irányuló pályázat, értesült a Media1. A frekvencia hamarosan elnémulhat.
Szerda reggel 7 óta nincs adás a Jazzy Rádió és a Klasszik Rádió frekvenciáin, így hiába várták ma reggel a hallgatók a népszerű Millásreggeli című műsort. A történtek mögött az utóbbi évek egyik legsúlyosabb médiatanácsi szankciója van, de a rádió kedvelői számára jó hír, hogy estére várhatóan helyreáll a rendes működés.
„Leírhatatlan volt az a veszteség, amit akkor éreztünk, amikor le kellett kapcsolni három és fél évvel ezelőtt az adásunkat. Olyan volt, mint amikor egy gyerektől elveszik a csörgőjét” – többek között ezekkel a szavakkal emlékezett vissza a Media1-nek adott interjúban Roczó-Nagy Zoltán, a Budaörs Rádió ügyvezetője arra, ami a budaörsi médiaszolgáltatóval történt azután, hogy a Médiatanács 2019-ben megfosztotta a rádiót a további működésétől. Több év pereskedés után végül tavaly mondta ki a Kúria, hogy mindez törvénytelenül történt, de csak néhány hete, idén kapcsolhatták vissza az adást. Vajon kárpótolhatja-e bármi az elmúlt éveket, és hogyan tovább most? Roczó-Nagy Zoltánnal erről is beszéltünk, de szóba került az is, hogyan tudnak rádiózni úgy, hogy közben már nincs stúdiójuk ehhez.
Mintegy három és fél éve már annak, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa a médiatörvény súlyos megsértésével ellehetetlenítette a Budaörs Rádiót. A rádió azonban nemrég feltámadt hamvaiból, miután az NMHH Médiatanácsa végre hajlandó volt eleget tenni a Kúria jogsértést megállapító tavaly áprilisi ítéletének. A médiahatóság hallgatásba menekült a Media1 témával kapcsolatos kérdései elől.
A Music FM, a Class FM, a Civil Rádió, a Klubrádió és jónéhány más rádió FM frekvenciájának elnémítása után szombatról vasárnapra virradó éjfélre ugyanez megtörtént a Tilos Rádióval is, mely frekvenciája elvesztése után most az internetre kényszerült, míg az eddigi frekvenciáján, a Budapest FM 90,3 MHz-en éteri csend van. Egyelőre bizonytalan, visszatérhet-e a közeli jövőben a rádió a földfelszíni frekvenciára, mivel a Médiatanács banánköztársaságokra jellemző módon titkolózik a pályázat előrehaladása kapcsán és semmilyen, a hatósággal kapcsolatos kérdésünkre sem válaszol.
Már biztos, hogy egy ideig csak az interneten lehet majd hallgatni a közösségi rádió adását, mivel a Médiatanács túl későn írta ki a Budapest FM 90,3 MHz rádiós pályázatot, hogy azt le lehessen zárni szeptember elejéig, pláne mivel a grémium időközben elvonult egy hónapra szabadságra, így pedig szeptember 3-ig, a rádió jogosultságának lejáratáig már aligha tudnak eredményt hirdetni.
Azt írja a közösségi rádió, hogy nagypéntek előtti napon tudták meg, hogy a Médiatanács elutasította a jelenlegi frekvenciájukra szóló, szeptemberben lejáró, műsorszolgáltatási jogosultságuk meghosszabbítására beadott kérvényüket. Bár ezen megdöbbentek, de még látnak azért reményt, hogy végül folytatni tudják a sugárzást.
Copyright © 2019-2023 All rights reserved / Minden jog fenntartva. Media1 Digitális Média Kft.
v 1.96.2023.04.04.1313
Az oldal reCAPTCHA-t használ. Adatvédelmi elvek és használati feltételek szerint.