Huth Gergely

Huth Gergely, a Pestisrácok főszerkesztője a HírTV Sajtóklubjában

Állami kitüntetést kapott Magyarország egyik legnagyobb hírhamisító oldalának főszerkesztője

A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést vehette át pénteken Huth Gergely, a bírósági adatok szerint évek óta a második legtöbb sajtópert elvesztő, jelenleg épp egy képhamisítási botrány miatt magyarázkodni kényszerülő PestiSrácok internetes oldal főszerkesztője, a Pesti TV programigazgatója. Rajta kívül, mások mellett az Elk*rtuk című film producere és a KESMA egyik rádiósa is állami díjat kapott.

Vaszily Miklós (balra) és Huth Gergely (jobbra)

Vizsgálatot indít Vaszily Miklós, a Pesti TV tulajdonosa – Huth Gergely áll ennek elébe

Arra kíváncsi Vaszily Miklós – a Mészáros Lőrinchez, Orbán Viktor barátjához is köthető Pesti TV-t üzemeltető médiavállalat 50 százalékos társtulajdonosa –, hogy Huth Gergely műsorgyártó cége hogyan költi el a csatornától származó, a műsorok elkészítésére adott pénzeket – erről Vaszily Miklós nyilatkozott a Media1-nek. Huth is nyilatkozott a Media1-nek: azt mondta, áll a vizsgálat elébe, és szerinte megalapozatlan rágalmak terjednek a műsorgyártó cégével kapcsolatban. A programigazgató – meglehetősen feldúlva – lapunkkal szemben jogi eljárást helyezett kilátásba.

Huth Gergely, a Pestisrácok főszerkesztője a HírTV Sajtóklubjában

Visszafelé sült el az Orbán-kormány fegyvere, lövés érte a kormánypárti PestiSrácok lábát

Huth Gergely, a kormányközeli PestiSrácok főszerkesztője azt mondta a Media1-nek, olvasói adományokból próbálják átvészelni az őket is nagyon hátrányosan érintő idei jelentős adóemelést, mely a világjárvány ellenére kivett csak a lapkiadó büdzséjéből több tízmillió forintot. Korábban a lapnál még tarhálásnak nevezték, ha valaki pénzt gyűjt.

Huth Gergely, a Pestisrácok főszerkesztője nyilatkozik a HírTV-ben

Feljelentették Huth Gergelyt, a PestiSrácok főszerkesztőjét a legfőbb ügyésznél

A feljelentést az a Magyar Hangnál dolgozó újságíró tette, akinek a szexuális irányultságának közlésével azt a látszatot keltették, hogy pedofil, holott állítása szerint nem létesített szexuális kapcsolatot 18 év alattiakkal. A különleges személyes adatok publikálása miatt, ha később a bíróság bűnösnek találja, Huth Gergely, a Pesti Srácok főszerkesztője és társai akár két év szabadságvesztést is kaphatnak.

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Sütibeállítások