A Media1 is beszámolt arról csütörtökön, hogy jogerősen is elvesztette a Fővárosi Törvényszéken az MTVA (Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap) azt a bírósági pert, amit a közmédia által 2018-ban erőszakkal kihajított ellenzéki országgyűlési képviselők indítottak az állami médiavállalat ellen.
Az ítélet szerint a közmédia jogellenesen akadályozta az ellenzéki képviselőket, hogy az MTVA székházában tartózkodhassanak, ők ugyanis oda országgyűlési képviselői jogukkal élve léphettek be.

A történtekről a közmédia ernyője alá tartozó nemzeti hírügynökség, az MTI azonban nem számolt be. Erre a pernyertes DK jobb híján most a saját honlapján hívja fel a figyelmet.
A Demokratikus Koalíció azt írta:
„Az MTI végképp Orbán kamu hírügynöksége lett – Simán elhallgatják a számukra kínos híreket”
A Demokratikus Koalíció beszámolója szerint a Magyar Távirati Iroda megtagadta, hogy kiadja a Demokratikus Koalíció közleményét az MTVA-val szembeni pernyerésről. A DK ennek kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy az MTI egy jogerős bírói ítélet közzétételét tagadta meg,
„csak mert az az MTVA és az Orbán-rezsim számára kínos”.
A párt hozzátette, elutasítja és nevetségesnek tartja „ezt a képmutatást és struccpolitikát”.
Gyakorivá vált a cenzúra az MTI-nél
Az MTI egyébként nem először alkalmaz cenzúrát. A legemlékezetesebb eset, amikor a legnagyobb taglétszámú újságíró-szervezet, a MÚOSZ szabad sajtó napi közleményét sem engedte lehozni 2019. március 15. előtt. Mások is pórul jártak már. Az MTI-s cenzúrákról IDE kattintva olvashatók el korábbi írásaink.
Lesz-e következménye az ítéletnek?
A közpénz-finanszírozott MTVA épületébe egyébként a hírhamisítások miatt mentek be 2018-ban az onnan jogsértő módon kihajított országgyűlési képviselők, akik beszélni szerettek volna a vállalat vezetőségével.
A Media1 még csütörtökön kérdéseket küldött az MTVA sajtóirodájának, hogy miután a jogerős ítélet szerint jogsértő módon tették ki a képviselőket az MTVA-székházból, a történteknek milyen személyi következményei lesznek, felelősségre vonják-e a történtekben közreműködő munkatársakat és az intézkedések elrendelőjét, de az állami vállalattól egyelőre nem érkezett válasz.
Az MTVA vezérigazgatója az a Papp Dániel, aki egy korábbi bírósági ítélet szerint jogszerűen nevezhető hírhamisítónak, mivel korábban az állami tévé szerkesztőjeként részese volt hírmanipulációnak.
Az MTVA által elvesztett perről IDE kattintva érhető el a Media1 tegnapi részletes híre.