közpénz

Polyák Gábor a „Newsreel, hogyan tanítsuk a jövő újságíróit?" című konferencián Pécsen 2019. november 6-án.

Polyák Gábor, az ellenzék sajtópolitikai kabinetvezetője szerint a KESMA-t egy kétharmados ellenzéki győzelem esetén sem lenne könnyű felszámolni

Polyák Gábor azt is mondta, a közmédia költségvetése fenntarthatatlan, és sportcsatornára sincs szüksége. Sok függ attól is, hogy az ellenzéknek sikerül-e megszereznie a kétharmadot, ennek hiányában ugyanis például a Médiatanáccsal sem tudnának érdemben mit tenni. Egy „sajtószabadság-biztoshoz hasonló intézményt” azonban ebben az esetben is létrehoznának.

A Megafon Központ néhány támogatottja.

Beperelte a Telexet a Megafon

A központ azt szeretné elérni, hogy a portál írja ki: nem közpénzből működik a Megafon.

Kálomista Gábor, az ElkXrtuk egyik producere a film díszbemutatóján.

Megugrott az ElkXrtuk közvetett állami támogatása

Megnőtt az eredetileg tervezetthez képest az ElkXrtuk című film a Nemzeti Filmirodánál regisztrált gyártási költsége, ennek következtében a magyarországi forgatások után automatikusan igénybe vehető közvetett állami támogatás összege is megemelkedett.

Orbán Viktor

A magyarországi adófizetők milliárdjaiból szerzett Szerbiában az Orbán-kormány médiabefolyást

A magyarországi adófizetők 2011 és 2019 között mintegy tizenkétmillió euróval, hozzávetőlegesen 4,3 milliárd forinttal járultak hozzá a Szerbiában megjelenő magyar nyelvű médiumok működéséhez. A Szerbiai Oknyomozó Újságírói Központ, a CINS kutatómunkája alapján a pénzek főleg olyan, a Fideszhez közelálló médiumokhoz kerültek, amelyek Orbán Viktor pártjának és szövetségeseinek az üzeneteit közvetítik.

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Sütibeállítások