Papp Dániel az MTVA vezérigazgatója és Sen Haj-Hsziung a China Media Group elnöke 

Pert nyert az Átlátszó az MTVA ellen: ki kell adni a közmédia kínai szerződéseit

Elsőfokú, nem jogerős ítéletében a Fővárosi Törvényszék arra kötelezte a Médiaszolgálatás-támogató és Vagyonkezelő Alapot (MTVA), hogy adjon ki az Átlátszó újságírójának minden olyan szerződést, amelyet az elmúlt öt évben kínai szervezettel kötött.
Mediamap közterületi médiafoglaló rendszer

Újjászületik a közterületi reklám

A MediaMap platformja megszünteti az Out-of-Home (OOH) piac legnagyobb akadályait: az áttekinthetetlenséget és a bonyolult foglalási folyamatokat. Felhasználóbarát térképes felületével, készletinformációival és aggregált kínálatával a kisebb és közepes vállalkozások versenyképes pozícióba kerülhetnek a fogyasztók figyelméért folytatott harcban. (x)

Tovább a részletekért »

Amint arról a Media1 bő egy hónappal ezelőtt beszámolt, az Átlátszó pert indított a Magyar Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) ellen, mivel az közérdekű adatigénylés ellenére sem volt hajlandó nyilvánosságra hozni a kínai megállapodásait.

Az Átlátszó ma a honlapján jelentette be, hogy múlt pénteki, első fokú ítéletében a Fővárosi Törvényszék úgy határozott, hogy

az MTVA-nak ki kell adnia az elmúlt öt év során kínai szervezetekkel kötött minden szerződését az Átlátszó újságírója részére.

Nem jött be a köztévés kifogás

Az MTVA a tárgyaláson azt állította, hogy dolgozói „lehetetlen arányú igénybevételét jelentené” az adatigénylés teljesítése, mivel számítógéppel nem tudják kikeresni a kínai felekkel kötött szerződéseket, csakis kézzel, ami a szóban forgó öt év alatt összesen 22.332 darab megállapodás átnézését jelentené. A bíróság indokolása szerint

„köztudomású ismeretek alapján is kizárható, hogy kizárólag a tízezres nagyságrendű szerződésállomány egyenkénti, manuális átvizsgálása útján teljesíthető az adatok kiadása.”

Hozzátették, az adatkiadás munkaterhe amúgy sem lehetne alapja az adatigénylés megtagadásának.

Az eltitkolt szerződések közül három kiderült már

Mint azt korábban mi is megírtuk, Hszi Csin-Ping kínai elnök májusi budapesti látogatását követően a Xinhua kínai állami hírügynökség közölt egy 18 tételből álló pontos listát a vizit eredményeként megkötött magyar-kínai megállapodásokról, és ezen a listán háromszor szerepelt az MTVA.

Jelesül:

  • hírcsere- és együttműködési megállapodás a Xinhua Hírügynökség és az MTVA, valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. között,
  • memorandum az együttműködés elmélyítéséről a China Media Group és az MTVA között,
  • együttműködési megállapodás a Zsenmin Zsipao és az MTVA, valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. között.

Azt természetesen nem tudni, hogy ezeken kívül hány kínai-magyar szerződést kötött még a közmédia. Ez legkorábban a mostani ítélet jogerőre emelkedése után derülhet csak ki. Mivel elsőfokú ítéletről van szó, elképzelhető, hogy az MTVA még fellebbezést nyújt be ellene.

Az MTVA és az Orbán-rezsim Kínától tanulja a digitális totalitarizmus, a propaganda és a cenzúra módszereit – erről Sükösd Miklós médiakutató beszélt nemrégiben médiaipiari portálunk, a Media1 podcast- és rádióműsorában, ami ITT hallgatható meg.

Az Átlátszó beperli a közmédiát az eltitkolt kínai megállapodások miatt

Bencsik András és az MTVA egyik riportere a Kínai Kommunista Párt propagandacsatornáján tűnt fel

Az MTVA műsorára tűzte Hszi Csin-ping válogatott bölcsességeit

Papp Dániel, az MTVA hírhamisító vezérigazgatója és a kínai kommunista propaganda vezetői szemtől szemben

Az MTVA stratégiai megállapodást kötött egy kínai tévétársasággal

„Az Orbán-rezsim Kínától tanulja a digitális totalitarizmus, a propaganda és cenzúra módszereit” – Interjú Sükösd Miklós médiakutatóval, a Koppenhágai Egyetem docensével

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.
Borító: Papp Dániel az MTVA vezérigazgatója és Sen Haj-Hsziung a China Media Group elnöke, Képernyőkép: M1 Híradó

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

A Media1 legfrissebb hírei

Kövessen minket!

Legyen jól tájékozott, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások