A Media1 megerősítést nyert értesülése szerint gazdát cserél a Dunaújváros 93.1 Rádió 1, vagyis új kézbe kerül a Rádió 1 dunaújvárosi frekvenciája.
A frekvenciát Belénessy Csaba, az MTI egykori vezérigazgatójának cége, a Crossborder Film Kft. üzemeltette mostanáig. A Belénessy Csaba tulajdonában lévő kft. az eladás első lépcsőjeként szétválásról határozott.
A szétválás után a médiahatósággal 2017. december 18-án létrejött hatósági szerződés szerint eddig a Crossborder Film Kft.-t megillető Dunaújváros 93,1 MHz frekvenciára szóló médiaszolgáltatási jogosultság a jelenleg még Belénessy Csaba nevén lévő Dunapart Rádió Kft. nevű vállalkozáshoz kerül, a rádióhoz kapcsolódó eszközökkel, követelésekkel, jogokkal együtt.
Ez ténylegesen azt jelenti, hogy a Crossbordernél marad az eddigi vagyon 90 százaléka és a Crossborder egyéb megbízásai, míg a Dunapart Rádió Kft.-hez a vagyon közel 10 százaléka.

Nem marad Belénessynél a Rádió 1-et működtető kft.
A változások sora azonban ezzel még nem ér véget, a Crossborder Film Kft. szétválása ugyanis valójában azt a célt szolgálja, hogy a Rádió 1 Dunaújváros teljesen új tulajdonoshoz kerülhessen. Belénessy tehát eladja a 93,1 MHz-et működtető Dunapart Rádió Kft.-t.
Úgy tudjuk, ennek magyarázata az, hogy a Rádió 1 nem tudott Belénessy Csaba irányításával akkora bevételt elérni Dunaújvárosban, hogy az nyereséges legyen, és ennek esélyét tovább rontotta, hogy már nem a Belénessyvel jó kapcsolatokat ápoló Fidesz vezeti a várost.
A Crossborder Film Kft. a június végéig még biztosan dolgozik Dunaújvárosnak
A Media1 megkérdezte Belénessy Csabát is a fejleményekről, aki arra, hogy az önkormányzati választásokon történt politikai változásokkal (a Fidesz dunaújvárosi vereségével) összefügg-e, hogy kiszáll a rádiós vállalatból, illetve mi igaz az eladásra vonatkozó pletykákból, azt nyilatkozta:
„A Crossborder Film Kft. közbeszerzésen nyerte el a Dunaújvárosi Médiaház üzemeltetését, a cég a 2020. június 30-ig tartó megbízást teljes egészében kitölti.”
(A korábban fideszes vezetésű Dunaújváros önkormányzatának cégétől, a DVG Dunaújvárosi Vagyonkezelő Zrt.-től az akkoriban Andy Vajna filmügyi kormánybiztos üzleti partnereként, illetve országszerte több rádiós frekvencia tulajdonosaként is ismert Belénessy Csaba volt MTI-vezető cége, a Crossborder Film Kft. a Dunaújvárosi Médiaközpont üzemeltetéséért 766 millió forintra volt jogosult.)
Belénessy Csaba hozzátette:
„a Crossborder Film Kft.-t megtartom.”
Ami a Rádió 1 Dunaújvárost illeti, Belénessy erről azt mondta:
„Ennek működtetése kezdetektől fogva gazdaságtalan, és önkormányzati támogatást is csak a Rádió 24 kapott, ezért már régebb óta terveztem, hogy megválok tőle.”
Hogy valóban a már eddig is több városban Rádió 1-et üzemeltető Oxygen Mediához kerül-e a Rádió 1 Dunaújváros, ahogyan azt bennfentes forrásokból a Media1 megtudta, Belénessy azt válaszolta, helytálló az értesülésünk.
Az alkalmazottak nem szóltak semmit, ők ugyanis nincsenek
Arra, hogy a rádiós ügylet hogy halad, Belénessy Csaba azt mondta, egyelőre „folyamatban van” a tranzakció, de 2020 első negyedévében várhatóan befejeződik. Arra a kérdésre, hogy hogyan fogadták a Rádió 1 Dunaújvárosnál dolgozó helyi Rádió 1-es munkatársak a tulajdonosváltást, Belénessy azt válaszolta:
„Nincsenek alkalmazottjai a Rádió 1 Dunaújvárosnak. Bérmunkát vettem igénybe a működtetéshez.”
Belénessy Csabát megkérdeztük arról is, hogy más médiumát is eladja-e, de azt mondta, nincs más médiuma. (Belénessy korábban a Velence térségében üzemelő Rádió 1-et működtető B&T Kft.-t is eladta.)
A médiavállalkozó elmondta: ő maga, ahogy eddig, úgy ezután is médiával és kommunikációval fog foglalkozni.
A Rádió 1 központja is épp most vált tulajdonost
Mint arról a Media1 elsőként beszámolt, maga a Rádió 1 központja is tulajdonost vált. Az új tulajdonos Orbán Viktor miniszterelnök felcsúti egykori gázszerelő barátjának, Mészáros Lőrincnek az embere. Mészáros Lőrinc közelébe került a Best FM is, de a Retro Rádió műsorgyártó cége, valamint egy reklámértékesítő cég is.
MTI után Rádió 1 és Karc FM
Belénessy Csaba 2008-tól az MTI egyik vezető tisztségviselője volt, 2010-től 2012 végéig vezérigazgatója is volt az állami hírügynökségnek. Kinevezésekor a 168 Órának adott interjúban fejtette ki a közszolgálati rádiózással kapcsolatos, nagy vitát kiváltó elvét:
„Egy közszolgálati médium legyen lojális a kormányhoz és tisztességes az ellenzékhez. (…) Egy közszolgálati újságíró nem lehet a kormány ellensége, nem kérdőjelezheti meg a szabadon választott kabinet hatalmát. Az nem megy, hogy elfogadjuk a tisztséget, majd szembeszegülünk a megbízóval.”

Belénessy 2012 végén nyugdíjba vonult, aminek hátteréről a HVG akkoriban azt írta, információi szerint a vezérigazgató nem jött ki Böröcz Istvánnal, az MTVA elnökével azután, hogy 2011-ben az MTI az MTVA irányítása alatt működött. Belénessy távozásakor bruttó 11,4 millió forintot kapott, majd 2013 júliusában további bruttó 4,8 millió forint jutalomban részesült a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriumának döntése alapján. Ez az adható prémium 65 százaléka volt, ezért Belénessy a Népszabadság korábbi cikke alapján reklamációt fogalmazott meg az összeg mértéke miatt.
Belénessy Csaba egyébként a Karc FM honlapján jelenleg is műsorvezetőként szerepel. Tavaly Belénessy Csaba azért szerepelt sokat a sajtóban, mert kiderült, hogy mindössze 92 ezer forintért bérel egy 118 négyzetméteres önkormányzati lakást a budai Várban.