Az Ellenpont.hu nyitóoldala 2026.07.17-én

Újabb NER-lap kerülhetett dögrovásra: egy hónapja leállt az Ellenpont

A Fidesz-közeli Mediaworkshöz tartozó, Gábor László vezette portál június közepe óta nem közöl új szerkesztőségi tartalmakat. A korábban rendszeresen a TISZA Pártot támadó internetes lap leállása egybeesett a fideszes médiaholdingnál zajló tömeges elbocsátásokkal és portfóliótisztítással.

Úgy tűnik, újabb, a Nemzeti Együttműködés Rendszeréhez (NER) tartozó internetes lap működése állhatott le: a Media1 megfigyelése szerint immár közel egy hónapja nem jelennek meg új szerkesztőségi tartalmak a Mediaworks Hungary által kiadott Ellenpont.hu felületén.

A portál utolsó „rendes” cikke 2026. június 18-án jelent meg „Megkezdődtek a Tisza-áremelések: megszűnik a védett benzinár, és más árak is nőnek – mutatjuk a részleteket!” címmel. Egy nappal korábban még a migrációs paktumról közöltek egy hosszú írást (ezzel is a TISZA Pártot támadva), június 16-án pedig egy állítólagos, a magyar választásokba történt lengyel beavatkozásról cikkeztek. Június 15-én pedig az Európai Bizottságot támadták és a 14. havi nyugdíj esetleges eltörlésével riogattak.

Az Ellenpont.hu nyitóoldala 2026.07.17-én
Az Ellenpont.hu nyitóoldala 2026.07.17-én. Fotó: Media1

Egy helyreigazítás volt az utolsó anyaguk

Június 29-én ugyan még felkerült az oldalra egy közlemény, ez azonban nem új szerkesztőségi anyag volt, hanem egy bíróság által elrendelt helyreigazítás. Ebben az Ellenpont Ruszin Zsoltról korábban két cikkben megjelent valótlan állításait korrigálta.

Mint arról a Media1 korábban beszámolt, Ruszin Zsolt sajtópert nyert az Ellenpont ellen. A bíróság helyreigazítás közzétételére kötelezte a lapot, továbbá perköltség és illeték megfizetését is elrendelte.

A június 29-i helyreigazítás óta már semmilyen új tartalom nem került fel az Ellenpontra. A honlap ugyan továbbra is elérhető, és az impresszumában jelenleg is Gábor László szerepel főszerkesztőként, de a címlapon közel egy hónapja ugyanazok az anyagok láthatók.

Az Ellenpontot 2025 nyarán indították el. A portál vezetését Gábor László, az Origo korábbi főszerkesztőjére bízták. A Media1 akkor arról írt, hogy az új KESMA-s lap főként Magyar Pétert, a TISZA Pártot és a kormánykritikus sajtó munkatársait támadó anyagokat közölt.

A portál működése során több vitatott, illetve később valótlannak bizonyult állítást is megjelentetett. Tavaly ősszel például az Ellenpont és több más kormányközeli médium egy balatonfüredi luxusvillát a TISZA Párt egyik alelnökéhez próbált kötni, később azonban kiderült, hogy az ingatlan valójában Mészáros Lőrinc öccsének érdekeltségébe tartozott.

https://media1.hu/2025/09/15/lebukott-a-kormanypropaganda-nem-a-tisza-alelnoke-hanem-meszaros-lorinc-occsee-a-balatonfuredi-luxusvilla/

 

A Mediaworks leépítéseivel egy időben állt le az Ellenpont

Az Ellenpont elnémulásának időpontja egybeesik a Mediaworksnél lezajlott nagyszabású leépítésekkel és a kiadói portfólió átalakításával.

A Media1 június 12-én számolt be arról, hogy a fideszes médiaholdingnál várhatóan több száz embert bocsátanak el, és több sajtótermék működését felfüggesztik vagy megszüntetik. A leépítések később érintették többek között a Világgazdaságot, a PestiSrácokat, az Origót, a Magyar Nemzetet, a Mandinert, és a megyei lapokat is.

A Mediaworks június 15-én hivatalosan is bejelentette több lap felfüggesztését, a Media1 információi szerint azonban az akkor közzétett felsorolás még nem volt teljes. Érdekes, hogy az Ellenpont neve nem szerepelt a nyilvánosságra hozott listán, pedig a honlap néhány nappal később ténylegesen leállt az új cikkek közlésével.

Egyelőre nem világos, hogy az Ellenpont végleg megszűnt-e, csak átmenetileg szünetel, vagy a Mediaworks később más formában kívánja folytatni a működtetését. A lap közösségi felületein és honlapján a leállás okáról nem jelent meg semmilyen tájékoztatás: a legutóbbi bejegyzésük a Facebookon június 18-i, és a TISZA Pártot támadó egyik cikket osztották meg. Egy olvasónak még reagáltak, aki azt írta, szerinte az Ellenpont hazudik. Azt írták, szerintük meg az olvasó állít valótlant és bizonyára tiszás.

A Media1 megkereste a Mediaworks Hungary kommunikációs osztályát, és megkérdezte, hogy megszűnt-e az Ellenpont, dolgoznak-e még munkatársak a portálnál, valamint tervezik-e új tartalmak közzétételét. Amennyiben választ kapunk, cikkünket frissítjük.

A Mediaworks Hungary brutális veszteséggel zárta tavalyi pénzügyi évet, pedig akkor még fideszes kormányzati hátszele volt a cégnek, és rengeteg állami hirdetés került hozzájuk – itt írtunk erről.

Gábor László, az Ellenpont főszerkesztője a NER egyik szimbolikus figurája: nevéhez már az Origónál is rengeteg szakmailag vállalhatatlan, jogsértő vagy etikátlan anyag megjelenése társult – vele kapcsolatos írásaink itt találhatók.

**

Brutális veszteséggel zárt a Mediaworks

Két ismert fideszes politikus a NER-elitet kéri, adjanak munkát a Mediaworks kirúgott embereinek

Mediaworks: Valótlanok Kuna Tibor 2 milliárdos „védelmi pénzes” állításai

Pert nyert Perintfalvi Rita a Hír FM ellen: 3 millió forint sérelemdíjat ítéltek meg neki (Videóval)

Rendkívüli közleményt adott ki a fideszes médiaholding a Magyar Nemzet és 12 megyei napilap hetilappá alakításáról

„Már nem tartom magam újságírónak” – videóriportban vallott a Mediaworks megyei lapjainak két munkatársa a DW Magyarnak

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.
Borító: Gábor László, az Ellenpont főszerkesztője, az Origo volt vezetője. Fotó: Media1 / DALL-E

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Sütibeállítások