
Megszűnik az Azonnali
Befejezi működését Ungár Péter politikus és Gerényi Gábor médiavállalkozó közös portálja, az Azonnali.hu, értesült a Media1.hu.
Befejezi működését Ungár Péter politikus és Gerényi Gábor médiavállalkozó közös portálja, az Azonnali.hu, értesült a Media1.hu.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletének a Media1-nek adott tájékoztatása szerint gyanúsítotti kihallgatásra még nem került sor a több hónapja tartó, a BRFK által folytatott nyomozásban, ami azután indult meg, hogy nyilvánossá vált egy hangfelvétel arról, hogy Fekete-Szalóky Zoltán, az Index főszerkesztője arról beszél, hogy szerinte elvárható, hogy Mészáros Lőrinc 100 milliója miatt ne írjanak meg bizonyos témákat, vagy legalább ne olyan hangsúlyosan.
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége elfogadhatatlannak tartja, hogy magyar külképviseletek magyar újságírók külföldi szakmai útjairól információgyűjtést végezzenek és ezekről jelentsenek a Külgazdasági és Külügyminisztériumnak.
Az Oxfordi Egyetemen működő Reuters Intézet idén is elkészítette a Digital News Report című jelentését, amely 46 ország, köztük Magyarország lakosságának megkérdezésével vizsgálta a legfontosabb tendenciákat a médiában.
Baksa Roland tanulságos összefoglalót írt arról, miért jutott erre az elhatározásra ennyi év tényfeltáró munkája után, hogy nem csak a 24.hu-t, de a teljes médiapiacot elhagyja.
A Direkt36 a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) segítségével egy közérdekű adatigénylési per során szerzett meg tucatnyi táviratot, melyekből kiderült, hogy az európai országokba delegált magyar diplomaták rendszeresen monitorozzák az Orbán-kormány ügyeiről beszámoló külföldi lapok tevékenységét, információt gyűjtenek független magyar újságírók útjairól, miközben a kormánypárti médiához kötődő emberek külföldi látogatásait aktívan segítik.
Az EBESZ választási megfigyelő missziója mellett az ENEMO magyarországi választási missziója is számos kifogásolható dolgot azonosított a magyarországi országgyűlési választások kapcsán. Jogszabályi hiányosságok, nem azonos médiaviszonyok, sérülő szavazategyenlőség, nyomásgyakorlás, szavazatvásárlás, megfélemlítés, konstruktív viták hiánya, korlátozott hozzáférés bizonyos információkhoz, probléma a levélszavazatok ellenőrzésével, visszaélés az állami erőforrásokkal. Csak néhány probléma az ENEMO jelentéséből.
Ilyen média- és reklámpiaci környezetben egy győzni akaró ellenzéknek valamilyen forradalmian új, nagyon átgondolt kommunikációs stratégiával kellett volna nekifutnia a választásoknak, már ha egyáltalán elindul, azzal ugyanis gyakorlatilag elfogadja az évekkel ezelőtt egyoldalúan megváltoztatott választási szabályok mellett azt is, hogy a kommunikációs térben a versenyfeltételek egyáltalán nem azonosak az egyes felek számára. Az ellenzék ehelyett folyamatos védekezésben találta magát és nem tudta megismertetni elképzeléseit a szavazókkal, és az egyes kormányzati botrányokkal kapcsolatos információk sokakhoz nem jutottak el.
Nem engedték tudósítani az újságírókat a közpénzekből működő és a MOB-hoz tartozó sportszervezet, az MTáSz keddi tanácskozásáról. A hivatkozás szerint azért akadályozták meg a tudósítók munkavégzését, mert ha a Népszava munkatársa jelen van, az politikai nyomásgyakorlás.
Újabb ismert jobboldali személyiség, Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere fogalmazott meg némi óvatos kritikát a magyar állami médiaszolgáltató (hivatalos nevén: közmédia) működésével kapcsolatban. A polgármester az MTVA után bírálta a jobboldali médiaholding, a KESMA lapját, a Fejér Megyei Hírlapot is, de azért tompította is rögtön a bírálatokat, elvéve annak élét.
Copyright © 2019-2022 All rights reserved / Minden jog fenntartva. Media1 Digitális Média Kft.
v 1.93.2022.06.27.0643
Az oldal reCAPTCHA-t használ. Adatvédelmi elvek és használati feltételek szerint.