A 444 által megtalált podcastos beszélgetésben több téma mellett azt is érintették, hogy Szakács Árpád 2018-ban indított, a (szélső)jobboldalon nagy hatást kiváltó Kinek a kulturális diktatúrája? című cikksorozatának volt egy olyan darabja, melyet letiltottak.
A letiltott anyag arról szólt, hogy Gyürk András Fidesz-kampányfőnök testvére, Gyürk Dorottya szentendrei alpolgármestereként
„a legdurvább liberális vircsafttal provokálta a konzervatív közösséget”.
Szakács azt mondja, ekkor vált egyértelművé számára, hogy bárkinek nekimehet, de politikusoknak ebben a formában nem, a
„Gyürk családnak pedig nem akármilyen érdekérvényesítő képessége van a Fideszben”.
Kézivezérlés
Szóba került az is, hogy az ő idején mennyire volt kézivezérelt a kormánypárti médiabirodalom. Szakács szerint nem volt ugyan kézivezérlés, ugyanakkor voltak „szerkesztői túlkapások”, amelyek szerinte abból adódtak, hogy egy-egy vezető nem vezetőként viselkedett, hanem meghunyászkodva közelített a saját szakmájához.
Szerinte nem voltak nyílt elvárások, de sokan elvárás nélkül is azt érzik, hogy akkor tesznek jót egy politikai rendszernek, ha annak minden hibáját elfedik, semmilyen kritikát nem fogalmaznak meg, dogmaszerűen próbálják visszaigazolni a nagy tervet, amit a pártközpont próbál megvalósítani.
Szakács szerint a bal- és jobboldalon is olyan kritikátlan a médiavilág, ami még húsz éve is elképzelhetetlen lett volna. Azt mondta,
„még a kommunista diktatúra sajtójában is megjelenhetett a párt irányába némi kritika, ma már ilyen nincs”.
További hírek érhetők el a Media1-en. Követhet minket Facebookon is.