A Media1 információi szerint a közmédiához (Duna Médiaszolgáltató Zrt.) tartozó MTI vezetői behívatták tegnapra, azaz szerdára az MTI Külpolitika rovatának több munkatársát, és közülük három fővel közölték, hogy – a napokban már elbocsátottakon túl – velük is felbontják a munkaszerződésüket.
Az elbocsátásokkor a vezetőség átszervezésre hivatkozott, holott az MTI Sajtószakszervezet néhány nappal ezelőtt egy levélben már szóvá tette Dobos Menyhértnél, a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatójánál, hogy az MTI átszervezésének bejelentésekor még azt ígérte, hogy nem kerül sor elbocsátásokra.
A Media1 több, egymástól független forrása is megerősítette, hogy távozni kényszerül a szerdai behívása után:
- Szekeres Katalin
- Wágner György
- Harsányi György
A távozók régóta munkatársai voltak már az állami hírügynökség külpolitikai szerkesztőségének.
2+3 fő már pár napja ment vagy menni kényszerült az MTI Külpolról
Mint arról elsőként a Media1 beszámolt kedden, a napokban először két munkatársat, Füsi Piroskát és Pietsch Juditot az állami hírügynökség már elbocsátott. Az elbocsátások hatására, szolidaritásból három fő, Pietsch Lajos, Petky József és Garzó Ferenc maga mondott fel – ők egyébként régi „motorosnak” számítottak már a Magyar Távirati Irodánál.

A Duna Médiaszolgáltató vezére szerint az MTI Sajtószakszervezet ne akarjon beleszólni
Keddi cikkünk óta egyébként a Media1 birtokába került az a levél, amelyet a közmédia vezetője küldött az MTI Sajtószakszervezet aggodalmát kifejező levelére. Ebben Dobos Menyhért azt állítja, hogy a szakszervezet nem rendelkezik képviselettel a Duna Médiaszolgáltatónál (ahová az MTI tartozik), ezért a szakszervezet számára biztosított jogok nem illetik meg, ezért nem tartozik hatáskörébe az ott zajló folyamatok, változások követése, véleményezése.
Dobos emellett az aggodalmakat alaptalannak nevezi, mivel a Duna Médiaszolgáltató előzetesen tájékoztatást adott a szervezeti struktúra, az SZMSZ tervezett átalakításáról az Üzemi Tanácsnak, a szervezeti egységek felépítése megismerhető. Egyúttal jelezte Dobos Menyhért, hogy az elbocsátások nem tekinthetők csoportos létszámleépítésnek. A levélben, melyben még csak két fő elbocsátásáról esett szó, Dobos azt írta, ez csak a munkavállalóra és a munkaadójára tartozik.
A levél végén Dobos megismétli, hogy az MTI Sajtószakszervezetnek nem feladata a Duna Médiaszolgáltató „folyamatváltozásaiból fakadó hatékonyság, célszerűség, illetve szakmai átgondoltság vitatása, megkérdőjelezése”, illetve feltételezéseknek nevezte és visszautasította az elbocsátások kapcsán felmerült, az MTI Sajtószakszervezet néhány nappal ezelőtti levelében szereplő állításokat.

A Media1 információi szerint egyébként továbbra is feszültségek vannak az állami médiavállalatnál. Volt olyan munkatárs, aki a vezetőséget a napokban meglehetősen keresetlen szavakkal illette. Ez is azt erősíti, hogy további távozásokra is sor kerülhet még.
Az ügy előzményeiről itt található a Media1 írása.
Még több hír található a Media1-en!