fbpx

ezalenyeg.hu

Megafon.

Átlépte az 1 milliárd forintos határt a Megafon költése a Facebookon

Repkednek a százmilliók a kormányközeli véleményvezérek közösségi médiás jelenlétét pénzelő Megafonnál; nagyjából három hónap alatt duplázták meg az 500 milliós összesített költésüket. Az ellenzék kevésbé tud aktívan jelen lenni a Facebookon, az ő narratívájukat terjesztő Erősítő és az Ez a lényeg tudott csak jelentősebb összegeket költeni a platformon – de esetükben is százmilliós nagyságrendekről beszélhetünk.

Remport Ádám (balra), a TASZ jogásza és Bodolai László ügyvéd

Tárhelyszolgáltatók botránya és a Pegasus-ügy fejleményei (Media1, 2022.02.14.)

A Media1 podcast február 14-i adásában Remport Ádám, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogásza a Pegasus megfigyelési ügy legújabb fejleményeiről beszélt, míg Bodolai László médiajogász részletesen is kifejtette, miért tartja jogsértőnek azt, hogy a beszélgetés előtt néhány nappal Merkely Béla ügyvédje, Péntek Zoltán három hírportál szerkesztőségét megkerülve, maguknál a tárhelyszolgáltatóknál próbált meg elérhetetlenné tenni bizonyos tartalmakat, ami két esetben sikerült is neki. A beszélgetés során a kommentelés jogi hátteréről is szó esett.

Péntek Zoltán jogász, még a TV2 Csoport vezető ügyvédjeként

Elítéli Merkely Béla ügyvédje tettét a Magyar Lapkiadók Egyesülete, és a Médiatanácshoz fordul a történtek kapcsán

Állásfoglalást juttatott el pénteken az MLE a Media1-hez az elmúlt napok egyik nagy médiapiaci botránya kapcsán, ami azután robbant ki, hogy kiderült, dr. Péntek Zoltán, Merkely Béla ügyvédje több internetes tárhelyszolgáltatónál megpróbálta elérni (részben sikerrel), hogy tegyék elérhetetlenné három hírportál internetes oldalának Merkely által sérelmezett, állítólagosan személyiségi jogot sértő tartalmait.

Merkely Béla a TV2 vendégeként

Jogsértést valósíthattak meg a tárhelyszolgáltatók, amikor Merkely Béla ügyvédjének utasítására tartalmat tettek elérhetetlenné

Bodolai László ismert médiajogász és egyetemi oktató szerint akár kártérítést is követelhetnek az Ezalényeg.hu és a Propeller.hu hírportálok tulajdonosai a tárhelyszolgáltatóiktól, amennyiben igaz, hogy a szolgáltatók Merkely Béla ügyvédjének felszólítására elérhetetlenné tették az említett hírportálok bizonyos tartalmát. Bodolai szerint a tárhelyszolgáltatók megsérthették a médiatörvényt és olyan jogszabályt (Ektv.) alkalmaztak, amely nem vonatkozik a hírportálokra, médiaszolgáltatókra. A Media1 azt is megtudta, hogy a tárhelyszolgáltatókhoz az a Péntek Zoltán nevű ügyvéd fordult, aki a korábban a TV2 Csoport vezető jogászaként is dolgozott. Péntek Zoltán lapunk megkeresésére meglehetősen ellentmondásosan és idegesen reagált.

Merkely Béla

Új fegyvert vetettek be a magyar médiával szemben: az internetszolgáltatóval tüntetik el a nem tetsző tartalmakat

Most már nem a bíróságokon keresztül igyekeznek a Nemzeti Együttműködés Rendszeréhez közeli szereplőkről kínos információkat tartalmazó anyagokat eltávolíttatni, hanem a szerkesztőségek megkerülésével, az adott portálok internetszolgáltatóinál próbálkoznak egy-egy cikk eltüntetésével az ezzel megbízott jogi képviselők. A napokban így járt az Alfahír, az Ezalényeg és Propeller is.

kémszoftver, megfigyelés, hacker

Újabb magyar kormánykritikus lap tulajdonosának telefonján találták meg a Pegasus nevű izraeli kémszoftvert

A Direkt36-nak bizonyítékai vannak arról, hogy idén is telepítették a lehallgatásokra, titkos megfigyelésekre alkalmas kiberfegyvert Magyarországon, méghozzá egy, a kormánnyal meglehetősen kritikus médium tulajdonosának telefonjára. Az érintett, Páva Zoltán már a Pegasus botrány kirobbanása előtt bevizsgáltatta a telefonját, mert gyanús dolgokat tapasztalt.

Értesüljön azonnal a legfontosabb médiás hírekről!

Lájkolja Facebook oldalunkat!


Kérje ingyenesen napi hírlevelünket!

Adatvédelmi beállítások