A TV2 a kereskedelmi csatorna 1997-es indulásától kezdve használta a Tények brandet: ez a név eleinte még egy független hírműsort fémjelzett, de a NER fennállása alatt, miután a TV2-t a Pro.Sieben.Sat1 német médiakonszern eladta és a vállalat némi átmenet után Andy Vajnához, majd Mészáros Lőrinc közelébe került, a TV2 Hírigazgatósága Szalai Vivien (rajta keresztül pedig gyakorlatilag Rogán Antal) fennhatósága alá került és egyre durvábban a Fidesz propagandáját harsogta.
Mindennapossá váltak az egészen durva hírhamisítások, médiamanipulációk. Kitalált történeteket sugároztak, óriási mennyiségben kellett helyreigazításokat közölniük, sőt még Magyar Péter hímvesszőjének is riportot szenteltek, amiben sokat látott szakértőként Deák Dánielt kérdezték. Azokat a riportereket, akik nem voltak hajlandók hírt hamisítani és propagandát gyártani, általában elbocsátották és biztonsági őrök kísérték ki az épületből.

Több választási kampányban az is előfordult, hogy a Tények műsorvezetői Orbán Viktor mellett agitáló, a Fidesz elnökének újraválasztása mellett nyíltan kampányoló videóban is részt vettek. Így történt a mostani, a 2026-os választás előtt is.
Eközben a márka az elmúlt években teljesen lejáratódott, de a vezetés, az elmúlt időszakban például Vaszily Miklós elnök-vezérigazgató (aki több szálon is köthető Mészáros Lőrinchez) mégis csak az április 12-i választások után mozdította el pozíciójából Szalai Vivien hírigazgatót, aki vélhetően közvetlenül lehetett bekötve Rogán Antal csapatához. Szalai Vivient a saját munkatársaik egy része is megvetette: lapunk számolt be róla elsőként, hogy amit kiderült, hogy Szalai TV2-s karrierjének vége van, pezsgőket vásároltak a munkatársak és rögtönzött buli kezdődött.
Most a 444-nek maga Vaszily Miklós erősítette meg, hogy a csatorna dobja a Tények nevet, és hasonlót mondott az elnök-vezérigazgató a Napló című magazinműsorral kapcsolatban is.
„Jelenleg is zajlik az infotainment műsorok megújítása, amelyre elsősorban a Tények brand eróziója miatt van szükség. Célom, hogy az újonnan induló brandekkel, a tanulságok levonását követően, a TV2 az elvárt szakmai sztenderdeknek megfelelő hírszolgáltatást nyújtson” – írta Vaszily Miklós, a TV2 elnök-vezérigazgatója, megerősítve a 444-nek, hogy vége lesz a Tényeknek. Azt nem árulta el, hogy pontosan mikor lesz az utolsó adás ilyen néven, de a döntés már megszületett.
Vaszily a saját felelősségére a történtek ügyében nem tért ki.

Az Indextől érkezik elnöki tanácsadó – várható, hogy a két cég hírszolgáltatását közelítik egymáshoz
A Media1 egyébként már kedden, az elnök-vezérigazgató a Digital Media Hungary konferencián tett kijelentései alapján megírta, Fekete-Szalóky Zoltán, az Index távozó főszerkesztője lesz Vaszily elnöki tanácsadója: az ő feladata lesz a hírigazgatóság újjászervezésének előkészítése.
Fekete-Szalóky néhány nappal azután távozik az Indextől, hogy a lapnak helyreigazítást kellett közölnie, miután a lap jogerősen is elvesztette a TISZA Párt által indított sajtópert a párt adócsomagjának tulajdonított dokumentummal kapcsolatban.
A Media1 információi szerint egyébként a TV2-nél az is komolyan felmerült, hogy készüljön a TV2 új hírműsora az Index-szel közösen, vagy legalábbis szoros együttműködésben, de erre vonatkozóan egyelőre most még nem érkezett hivatalos bejelentés. A lépés logikus lenne, hiszen a TV2 Csoport most takarékoskodásra kényszerül, miután elveszíti az állami reklámbevételeket, amelyeknek köszönhette az elmúlt években, hogy nyereségesen tudott működni.
Ráadásul az Index anyavállalatának, az Indamediának Vaszily az 50%-os tulajdonosa, így a két cégcsoport között szoros összefonódás van, így más szempontból is logikusnak tűnik a két cég közötti szinergiák kihasználása, a közös tartalomgyártás.
Magyar Péter is megszólalt a Tények márka eltűnéséről
A TV2 Tények című brandjének kivezetése Magyar Pétert, a Tisza Párt elnökét, Magyarország leendő miniszterelnökét is posztolásra késztette.
Magyar a banános korábbi képet újraosztva azt írja:
Megszűnik az orbáni propaganda zászlóshajója: a TV2 “Tények” című műsora. A “híradó”, amely külön adást és szakértőt szentelt az egyik testrészemnek. Ezzel a képpel búcsúzom a magyar média valaha volt leghitványabb műsorától és a fideszes öntökönszúrás koronázatlan bajnokaitól. ui.: Nagyot akart a szarka, de nem bírta a farka.
A Media1 néhány napja egyébként arról írt: tévés szakemberek egy csoportja büntetőfeljelentést is fontolgat Szalai Viviennel szemben. Egyikük azt mondta a Media1-nek: addig nem nyugszik, amíg Szalai Vivien nem kerül legalább a vádlottak padjára az elmúlt években történt rendszerszintű hírhamisítások miatt, ugyanis nem szimplán szakmai hibák történtek, hanem szándékos hamisítások, amelyekkel embereket tettek tönkre, ha a Fidesz érdekei éppen ezt diktálták.
A Media1 elérte Szalai Vivient, de végül mégsem reagált a kérdéseinkre.
A TV2 Tények hírhamisításairól és egyéb ügyeiről ide kattintva érhető el a Media1 gyűjtése.
Néhány hete egyébként Vujity Tvrtko, a régi Napló egykori műsorvezetője és riportere nyilvánosan is felszólította a TV2-t, hogy hagyjanak fel a Napló című műsorral, mivel az méltatlan a régi műsor szellemiségével – itt érhető el erről a korábbi cikkünk.
Az M-RTL és a TV2 vezérigazgatója is állítja: számoltak a propagandamilliárdok elapadásával
Feljelentést fontolgatnak Szalai Viviennel, a TV2 leváltott hírigazgatójával szemben
Orbánt támogató posztok tűntek el a TV2-s Varga Attila Facebookjáról
Szinte mindent letörölt Szalai Vivien, a TV2 elbocsátott hírigazgatója a kirúgása óta
Marsi Anikó és Gönczi Gábor lekerül a TV2 képernyőjéről – ezzel indokolják
Pezsgővel ünneplik Szalai Vivien elbocsátását a TV2 munkatársai
Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.
