Kolosi Péter, az RTL Magyarország vezérigazgató-helyettese és Majoros Péter, Majka a Televíziós Újságírók Díja Gálán 2025.03.26-án

Így ünnepelt a magyar tévés szakma – pillanatok a Televíziós Újságírók Díja gáláról fotókon, videón Majka beszólása

Szerda este a Budapest Music Centerben, összesen 15+1 kategóriában átadták a Televíziós Újságírók Díja elismeréseit. Az RTL 7, a TV2 Csoport 6, az AMC Networks és az Antenna Entertainment pedig egy-egy elismerést vihetett haza. Idén először életműdíjat is kiosztottak az újságírók: a több évtizede pályán lévő tévés rendezőt a közönség állva tapsolta meg. A legjobb férfi zsűritag díját az X-Faktor mentora, Majka (Majoros Péter) kapta, aki a színpadon keményen beszólt korábbi munkahelyének, a TV2-nek – a jelenetről videó is készült. Cikkünkből kiderül, kik lettek a további kategóriák nyertesei, továbbá óriási fotógalériában mutatjuk meg az est legemlékezetesebb pillanatait, és a videót is közzétesszük Majka beszólásáról.

Ezúttal is nagy érdeklődés mellett rendezték meg a Televíziós Újságírók Díja gáláját szerda este Budapesten, a BMC-ben. Az Index, a Marketing&Media, a Márkamonitor, a Media1, az Origo, a Port, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella magazin és a TVR-hét szakújságíróiból álló grémium a tavalyi év legkiemelkedőbb televíziós teljesítményeit és személyiségeit díjazta. A tévés gálát 12. alkalommal rendezték meg, a díjakat szokás szerint a szavazásban résztvevő újságírók adták át az alkotóknak.

Az ezúttal is Gundel Takács Gábor műsorvezetésével megvalósult rendezvény kezdetén egy kisfilmmel emlékeztek meg a résztvevők a közelmúltban elhunyt tévésekről. Meghitt zenei háttér mellett olyan ismert személyiségek jelentek meg a képernyőn mint például Hadas Kriszta, Feledy Péter, Békés Itala, Bényi Ildikó, Boros Lajos,  Harkányi Endre, Havasi János, Jakab Csaba és Návai Anikó, de megemlékeztek a tévések Révész Zsuzsáról is.

Ezt követően következett az este fénypontja, a díjak átadása.

A nagyszabású showműsor kategóriát a Dancing with the Stars, a vetélkedő kategóriát Az ugrás, a reality kategóriát Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban, az egzotikus reality kategóriát az Ázsia Expressz nyerte meg. Talkshow kategóriában a Viasat3-as Adom a napom, szórakoztató-ismeretterjesztő kategóriában a Dr. S.O.S. – Vészhelyzet a vadonban nyert. Legjobb női zsűritagnak Liptai Claudiát, a legjobb férfi zsűritagnak Majoros Pétert, azaz Majkát választották meg.

A legjobb női műsorvezető kategória győztese Ördög Nóra lett, míg a legjobb férfi műsorvezető díjat Árpa Attila nyerte. A legjobb sorozat a zsűritagok összesített pontszámából képzett sorrend alapján A renitens lett. A legjobb színésznő díját Gáspár Kata nyerte, míg a legjobb színész kategóriában a legtöbb pontot Hevér Gábor érte el. A női mellékszereplő kategória győztese Györgyi Anna lett, míg a férfi mellékszereplő kategória tulajdonosa Kamarás Iván lett.

Az életműdíjat Koós György rendező kapta, akit a közönség felállva, hosszú vastapssal köszöntött.

A fentieket összeadva tehát a 15 kategóriából 7-et nyert meg az RTL, míg a piacvezető kereskedelmi csatorna, a TV2 eggyel kevesebb, azaz 6 elismeréshez jutott. Az AMC Networks és a Viasat-csatornacsaládot működtető Antenna Entertainment egy-egy elismerést vihetett haza.

Az este egyik emlékezetes pillanata volt, amikor a legjobb férfi zsűritag kategória győztese Majka beszédében odaszúrt a TV2-nek, ahonnan 16 év után, 2023 végén távozott. Azt mondta, élete legjobb döntése volt otthagyni a csatornát, és szerinte amióta kijött a Csurran, cseppen… című klipje, a TV2 is így gondolja.

A beszólás – mint az a naphire.hu videójában látszik – nagy derültséget váltott ki a közönségben.

Most pedig lássuk az este néhány látványos pillanatát fotógalériánk segítségével.

Kenderessy Szabolcs, a Televíziós Újságírók Díja alapítója egyébként a rendezvény előtt optimistán nyilatkozott a Media1 podcast- és rádióműsorának: az újságíró azt mondta, jövőre is mindenképp megrendezi a gálát, hiszen a piacon elfér egymás mellett több díj is. (A magyarországi tévécsatornákat működtető cégeket tömörítő Magyar Elektronikus Műsorszolgálatók Egyesülete, a MEME néhány nappal korábban bejelentette, hogy ők is tévés díjat alapítanak. Ennek több kategóriája átfedésben van a Televíziós Újságírók Díja kategóriáival.)

 

Saját magukat díjaznák a magyar tévék? Új MEME-díj jön, riválist kap a Televíziós Újságírók Díja

Van-e félnivalója a Televíziós Újságírók Díjának? Vendégünk volt Kenderessy Szabolcs, a díj alapítója

Új műsorvezető váltja a babát váró Süveges Esztert az ATV-n

Árpa Attila, Szabó Győző és Sváby András is nyomozásba kezd – Indul a találgatás a Troll a konyhában műsorában

Figyelmeztetést kapott a Hír TV és a Miskolc TV – itt vannak a részletek

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Hunyadi sorozat

 

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.
Borítóképünkön: Kolosi Péter, az RTL Magyarország vezérigazgató-helyettese és Majoros Péter, Majka, az RTL sztárja a Televíziós Újságírók Díja gálán.

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások