Varga Attila, a TV2 Tények Reggel új műsorvezetője, a Tények felelős szerkesztője

Itt a fordulat, mégsem törli a TV2 Csoport csatornáit az Invinetwork

A TV2 Csoport megerősítette lapunknak, hogy elhúzódott a tárgyalás az Invinetwork céggel, de végül sikerült megállapodni a kábelszolgáltatóval. Ezt később a korábban a TV2 Csoport csatornáinak törlését nyilvánosan kilátásba helyező Invinetwork is megerősítette később.

Mint arról a Media1 beszámolt szombaton, az Invinetwork – mely olyan településeken van jelen kábelszolgáltatóként mint Bátonyterenye, Békés, Békéscsaba, Dorog, Dunaújváros, Kerepes, Kistarcsa, Mogyoród, Nagytarcsa, Pásztó, Pécel, Tiszaújváros, Tököl, Vizslás, valamint Szeged – a honlapján közzétette, hogy mivel továbbra sem tudott megegyezésre jutni a TV2 Média Csoport Zrt.-vel a szerződéses feltételekről, augusztust 1-jétől várhatóan törli kínálatából a médiavállalat valamennyi csatornáját.

Azóta új fejlemény történt: a TV2 Csoport sajtóosztályán a Media1 érdeklődésére szombat este elmondták, hogy időközben megállapodásra jutottak az Invinetworkkel:

„Időközben a TV2 Csoport megállapodott az Invinetworkkel, bár a tárgyalás a szokásos folyamatok szerint zajlott, mégis némileg elhúzódott. Kérjük, azzal kapcsolatban, hogy miért került ki a honlapjukra ezzel ellentétes információ, az Invinetworköt keresse meg. A tárgyalások és azok eredményei szigorúan bizalmas üzleti titoknak minősülnek, így azzal kapcsolatosan részleteket nem áll módunkban megosztani.”

A Media1 kereste az Invinetworköt is, de csak jövő hétre ígértek választ*. Honlapjukon ugyanakkor vasárnap reggelre kikerült egy új közlemény, ami már így hangzik:

„Tisztelt Előfizetőink! Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy a hosszan elhúzódó tárgyalásokat követően, az Invinetwork és a TV2 Csoport végül sikeresen megállapodott a szerződésük hosszútávú meghosszabbításáról, így a TV2 Csoport csatornái változatlanul, továbbra is elérhetőek maradnak az Invinetwork kínálatában.”

Minden marad tehát a régiben, marad tehát a kínálatban a TV2 (főcsatorna), a SuperTV2, a TV2 Klub (régi nevén FEM3), a TV2 Comedy, a TV2 Séf, a Jockey TV, az Izaura TV, a Mozi+, a Prime, a Spíler 1, a Spíler 2, a TV2 Kids.

* Frissítés 2024.07.01

Hétfőn megérkezett az Invinetwork hivatalos válasza is, amelyben az áll:

Annak ellenére, hogy az Invinetwork és a TV2 Csoport elhúzódó tárgyalásokat folytatott a szerződésük meghosszabbításáról, múlt péntekig a feleknek nem sikerült megállapodniuk. Mivel: (i) a szerződés lejárta vészesen közeledett; (ii) a tárgyalások eredményessége kérdéses volt; illetve (iii) a vonatkozó jogszabályok a műsorterjesztési szolgáltatásokra szigorú kötelezettségeket és határidőket írnak elő, így az Invinetwork köteles volt – az előírások betartásával – megtenni a szükséges lépéseket (különösen, de nem kizárólag az előfizetők tájékoztatása, az ÁSZF módosításának és a megváltozott csatornakiosztásnak az NMHH-hoz történő beküldése). Az Invinetwork és a TV2 Csoport hétvégén azonban végül sikeresen megállapodott a szerződésük hosszútávú meghosszabbításáról. A fentiek eredményeképpen, az Invinetwork örömmel megerősíti, hogy a TV2 Csoport csatornái változatlanul, továbbra is elérhetőek maradnak az Invinetwork kínálatában.

Az ügy előzményeiről itt olvashatnak.

Levehetik a TV2 Csoport csatornáit az egyik kábelszolgáltató kínálatából (Frissítve!)

Hallgassák meg a Media1 korábbi podcastinterjúját arról, milyen csaták folynak évről évre a kábelszolgáltatók és más disztribútorok és a médiavállalatok között a terjesztési feltételekről.

Kemény csaták zajlanak a tévétársaságok és a kábelszolgáltatók között – vendégünk volt a hazai műsorterjesztő iparág három fontos képviselője

Már az új helyről jelentkezett az RTL Híradó

Helyreigazítást közölt a TV2 Tények honlapja az Amnesty-ről

Kijött a S.E.R.E.G. hosszú előzetese

Megvannak a visszatérő Megasztár műsorvezetői

Erdélyi Mónika visszatér a tévéképernyőre

Lilu a TV2-t bírálta és arról beszélt, semmi pénzért sem menne át

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.

 

Borító: Varga Attila, a TV2 Tények Reggel műsorvezetője, a Tények felelős szerkesztője. Fotó: TV2-sajtószoba

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások