Néhány nappal ezelőtt Tarjányi Péter bejelentése alapján már említést tettünk arról, hogy az ismert biztonságpolitikai szakértő megszakította az együttműködését az Index.hu-val, és nem vesz részt többé a Frontvonal című műsorban. Tarjányi a döntése indokát nem közölte, érdekes ugyanakkor, hogy épp ezekben a napokban érkezik új munkatárs a videós stábhoz egy volt köztévés majd TV2-s személyében.
Korábban megírtuk már azt is, hogy távozott az év elején Bugyinszki György tartalomfejlesztési vezető. Úgy értesültünk, hogy az egykori népszabadságos szakember és a lap felsővezetése közötti konfliktus vezetett Bugyinszki távozáshoz. Mint megírtuk, Bugyinszki közös megegyezéssel távozott, de saját kezdeményezésére hagyta ott a lapot az év elején. Az egykori népszabadságos Bugyinszki nem sokáig volt az Indexnél ebben a pozícióban: nagyjából egy évvel korábban vette át Balogh Ákos Gergely korábbi tartalomfejlesztési vezető feladatait. Bugyinszki a távozásakor nem volt hajlandó válaszolni a konfliktussal kapcsolatos kérdésünkre. (Az Indexnél szigorú titoktartási nyilatkozatot íratnak alá mindenkivel.)
Minimum 10 fő távozott pár hónap alatt
Most pedig megtudtuk, hogy Tarjányin és Bugyinszkin kívül az elmúlt két és fél hónapban további legalább 8 fő, az említettekkel együtt tehát összesen minimum 10 fő búcsúzott el az Indextől azok közül, akik már a lapnál történt 2020-as tömeges távozás után érkeztek.
Információink szerint távozott
- Varga Csenge (news)
- Ráti Emese (news)
- Nagy Flóra (news)
- Virág Sára (news)
- Horváth Róbert (közösségi média)
- Imre Róbert (közösségi média)
- Bazsó Dávid (fomo) és
- Ruzsovics Dorina (vizuál) is.
A Media1 úgy tudja, hamarosan további távozás is várható.
Feltűnő, hogy a távozók jelentős része a newsroomban dolgozott, azaz hírekért felelt. (A szerkesztőségen kívül változás volt a tulajdonos, az Indamedia egyik fontos vezetői posztján is, amikor 6 év után távozott Vándor Attila, de őt nem számítottuk bele a 10 főbe.)
Szerettük volna megtudni az Index.hu-t tulajdonló Indamedia álláspontját, hogy minek tulajdonítják, hogy a lap létszámához képest viszonylag jelentősnek mondható újabb távozási hullám zajlott le az év eleje óta, illetve mi lehet a cégnél láthatóan elég magas fluktuáció oka, illetve érdeklődtünk a vállalatnál arról is, hogy a távozók mind maguk akarták-e otthagyni az Indexet, vagy volt-e, akinél ez fordítva történt, de az Indamedia Press aláírással visszaérkező válaszüzenetben egy magát meg nem nevező sajtós mindössze annyit jelzett vissza, hogy nem kívánnak reagálni a kérdéseinkre.
Rákérdeztünk arra is, hogy van-e alapja az egyes indexes munkatársak körében kialakult félelmeknek, hogy a cég körül esetleg hamarosan valamilyen nagyobb változás várható, van-e tervben például egy másik lappal történő összevonás, és tudnak-e az aggódók számára valamilyen megnyugtató választ adni, kijelenthető-e, hogy az aggodalom megalapozatlan, de erre a kérdésünkre sem reagáltak.
Más forrásból megtudtuk, hogy időközben felvettek néhány új munkatársat próbaidőre a szerkesztőségbe.
Együttműködést kötött a fideszes médiaóriás és az Index anyavállalata
Az Index társtulajdonosa Orbán évértékelőjén: butaság, hogy Mészáros Lőrinc finanszírozza az Indexet
A Borsonline szerint földönkívüliek jártak Nógrádban, az Index és az Origo is ufóval rémisztget
További hírek érhetők el a Media1.hu oldalon. Megtalál minket Facebookon is.