Dunántúli Napló

Az Orbán-kormány felelősségét firtatja a Dunántúli Naplóban megjelent gyűlöletszító írások kapcsán a TASZ

A Társaság a Szabadságjogokért szerint a kormánypárti Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány alá vont Dunántúli Napló címlapon mondta fel mintaszerűen a propagandatörvényt ihlető gyűlöletpropagandát.
Mediamap közterületi médiafoglaló rendszer

Újjászületik a közterületi reklám

A MediaMap platformja megszünteti az Out-of-Home (OOH) piac legnagyobb akadályait: az áttekinthetetlenséget és a bonyolult foglalási folyamatokat. Felhasználóbarát térképes felületével, készletinformációival és aggregált kínálatával a kisebb és közepes vállalkozások versenyképes pozícióba kerülhetnek a fogyasztók figyelméért folytatott harcban. (x)

Tovább a részletekért »

A TASZA gyűlölet napszámosai címűblogbejegyzésében a kormányt hibáztatja a kormánypárti napilapban közölt, a homoszexuálisok elleni gyűlöletkeltő tartalom megjelenése miatt.

A bejegyzésben arról ír az egykoron egyébként Orbán Viktor jogi képviseletében is segédkező civil szervezet, hogy hazugság volt a miniszterelnök részéről, amikor nemrégiben arról beszélt a minap hatályba lépett propagandatörvény kapcsán, hogy a törvény „csak világosan rögzíti, hogy a gyermekek szexuális neveléséről kizárólag a szülő dönthet”. Kiemelték továbbá, hogy Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter maga sem volt képes megmondani, mit értenek a törvény által tiltott „homoszexualitás népszerűsítése” fogalmán.

„A kormány kikéri magának, hogy bárki azzal vádolja, hogy nem biztosítanak egyenlő méltóságot az eltérő szexuális orientációjú embereknek, de közben a kormánypropagandában megállíthatatlanul ömlik a kirekesztés és gyűlöletkeltés” – jegyezte meg a TASZ.

Erőszakhoz vezetnek a szavak

A TASZ szerint kár lenne azt gondolni, hogy a megjelentek és az elhangzottak csak szavak, ugyanis máris láthatóvá vált, hogy a szavaknak mekkora ereje van.

Egy meleg pár egyik tagját eszméletlenre verték Pécsett, két szivárványszín arcfestésű szurkolót leköptek, és megbírságolták az első és eddig egyetlen, szivárványcsaládokról szóló mesekönyvet árusító könyvesboltot.

A Társaság a Szabadságjogokért szerint az LMBTQ+ emberek elleni kampány az állami gyűlöletpolitika újabb fejezete.

Szerintük a kormány már régóta arra épít, hogy az embereket politikai haszonszerzés céljából egymással szembeállítsa, ahelyett, hogy védené az emberek egyenlő méltóságát.

„Az előttünk álló választási kampányban különösen fontos, hogy ezt felismerjük, és mindenkit figyelmeztessünk erre. A gyűlölet napszámosai megszámlálhatatlanul fogják ontani az ehhez hasonló cikkeket továbbra is, hiszen a hatalomért folytatott küzdelemben semmi sem túl nagy ár. De az, hogy mennyire hatásos a gyűlöletkeltés, csak rajtunk múlik.”

A kormánypárti Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) / Mediaworks Hungary alá tartozó Dunántúli Naplóban a héten közölt szélsőségesen homofób írásokról itt írtunk.

Még több hír érhető el a Media1-en! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon és iratkozzon fel a Media1 hírlevelére!

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások