Jelenleg még más szabályok vonatkoznak a Twitteren Donald Trumpra, mint egy átlagos felhasználóra. A cég ugyanis mint az Egyesült Államok elnökének, a világ vezető politikusának akkor sem törli ki a bejegyzéseit, ha azok a Twitter szabályzatába ütköznek. Ez azt jelenti, hogy ahogy nemrégiben is, amikor álhírt közölt az elnök az elnökválasztás kapcsán, vagy épp korábban a koronavírusról, nem törölték a posztot, csak figyelmeztető üzenetet tettek mellé.
Meglehetősen sok ilyen eset volt. Eddigi elnöki privilégiumának köszönhette, hogy a választások után a CNN híre szerint pár nap alatt Trump tweetjeinek 37 százalékát jelölték meg kifogásolhatóként, de mégsem távolították el őket.
2021. január 20-án, Joe Biden, az új elnök beiktatása után azonban megszűnnek Trump ezen kiváltságai – erről a hvg.hu írt elsőként a Twitter szóvivőjének a The Verge-nek adott nyilatkozata nyomán.
„A Twitter álláspontja azon alapul, hogy az embereknek lehetőséget kell biztosítani arra, hogy a kontextussal együtt lássák, amit a vezetőik mondanak. Ez azt jelenti, hogy figyelmeztetéseket és címkéket teszünk a posztokra, és limitálhatjuk is az elérésüket. Ez az irányelv a világ vezetőire és az erre a címre pályázó jelöltekre vonatkozik, olyan magánemberekre viszont nem, akik már nincsenek ebben a helyzetben”
— nyilatkozta a Twitter szóvivője.
Tehát, ha a @realDonaldTrump fiókon ismételten kifogásolható tartalom jelenne meg, 2021. január 20. után neki is azokkal a szankciókkal kell számolnia, mint bárki másnak.