A BBC vezetője a brit parlament digitális kultúra, média és sportbizottsága előtt beszélt erről, amikor arról kérdezték, milyen következményekkel járhat, ha valaki nem tarja be a pártatlanságra vonatkozó előírásokat.
"We are going to be publishing clear social guidelines… the enforcement policies will be very clear… we'll be able to take people off Twitter"
MPs ask BBC director general Tim Davie about the impartiality of those who work for the BBChttps://t.co/M42ibzohRQ pic.twitter.com/TZ7LhXCShD
— BBC Politics (@BBCPolitics) September 29, 2020
Tim Davie továbbá azt is elmondta, hogy szerinte eléggé egyértelmű, a Twitterre és a közösségi médiára vonatkozó szabályokat fogalmaztak meg, és ha valaki súlyosan megszegi a pártatlansági irányelveket, még a kirúgástól sem riad vissza – írja a 444.hu.
Az új igazgató, a kezdetektől fogva azt hangoztatja, hogy fel fog lépni azok ellen a műsorvezetők és újságírók ellen, akik rendszeresen posztolnak olyan tartalmakat, amelyek aláássák a BBC jó hírét.
A történtek előzménye egyébként az, hogy a BBC egyes munkatársai erőteljesen fejezték ki saját politikai véleményüket a Twitteren, és ezért a közelmúltban, mind a kormányzó konzervatívok, mind a baloldali ellenzék rendszeresen fogalmazott meg kritikát a csatorna pártatlanságával kapcsolatban.
A jelenségre jó példa lehet Gary Lineker, a BBC vezető fociműsor-vezetője és egyben a brit közszolgálati média legjobban fizetett sztárja, aki elég gyakran posztol a Twitteren, amelyben esetenként elég határozottan szokta kifejezni véleményét a jelenlegi kormányról.
Itthon ennél jóval engedékenyebb az állami média a pártatlanság kapcsán. Nemrég például az a Németh Balázs is visszakerült az M1 hírolvasói székébe, aki rendszeresen nem megengedett módon kommentálta a hírműsorban a tudósításokat, és ami miatt korábban a Médiatanács is eljárt már az MTVA-val szemben.
További hírek olvashatók a Media1.hu-n!