
Nemzetközi újságírószervezetek tiltakoznak a Mészárosék harci járművei után nyomozó újságírók kihallgatása miatt
Korábban a rendőrség az Átlátszó és a Magyar Hang munkatársát is kihallgatta.
Korábban a rendőrség az Átlátszó és a Magyar Hang munkatársát is kihallgatta.
A sajtópereket is szabályozó, a polgári perrendtartásról szóló törvényre vonatkozó módosítási javaslat értelmében annak kellene utaznia, akit beperelnek, nem pedig annak, aki perel.
A magyar médiahelyzet körüli problémákkal is foglalkozik az a most megjelent uniós jogállamisági jelentés, amelyet Vera Jourová, az Európai Bizottság alelnökének mai nyilatkozata is előrevetített. A Médiatanács, a KESMA, az állami hirdetések, de még az Index körüli helyzet is előkerült a jelentésben.
A lépésre Tim Davie, a brit közszolgálati BBC frissen kinevezett vezetője szerint azért van szükség, mert túl sok újságíró és műsorvezető politizál a közösségi médiában.
A Társaság a Szabadságjogokért és a Demokratikus Koalíció is lépéseket tesz Szijjártó Péter tárcája ellen az újságírók utazási adatainak gyűjtése és listázása miatt.
A legnagyobb taglétszámú hazai újságíró-szervezet kérdéseket intézett a külgazdasági és külügyminiszternek a minisztériumában történt, a magyar újságírók külföldi útjaira vonatkozó adatgyűjtés és listakészítés kapcsán, ami a Magyar Újságírók Országos Szövetsége elnökét a rendszerváltás előtti kormányszervek hasonló gyakorlatára emlékezteti.
A hamarosan induló Telex hírportál által megszerzett levél szerint arról kíváncsiskodott az Európai Unióban található magyar nagykövetségeknél a Külgazdasági és Külügyminisztérium helyettes államtitkára, hogy melyik ország fogadott külföldön újságírókat. A választ sürgős jelleggel kérte a szaktárca a követségektől, és az utazások időpontjára és néhány más információra is kíváncsiak voltak. Soros György személyét is emlegetve indokolta Szijjártó Péter minisztériuma az adatgyűjtést.
A választások óta 29 esetben jelentettek újságírók ellen elkövetett rendőri erőszakot. Legalább hét riporter súlyosan megsérült.
A Nemzetközi Újságíró Szövetség nemrég publikált felmérése szerint a COVID-19 járvány idején az újságírónők közel kétharmada tapasztalt erősödő hátrányos megkülönböztetést a munkája során.
Az információt a Media1 több forrása is megerősítette.
Copyright © 2019-2020 All rights reserved / Minden jog fenntartva.
v 1.91.2020.11.11.2106
Az oldal reCAPTCHA-t használ. Adatvédelmi elvek és használati feltételek szerint.