
B. Zsolt, a Vadhajtások főszerkesztője gyanúsított lett a béketüntetésen történtek után
Az oldal annyit maga is elismer, hogy a főszerkesztő elvette a hvg.hu újságírójának szemüvegét.

Az oldal annyit maga is elismer, hogy a főszerkesztő elvette a hvg.hu újságírójának szemüvegét.

A grémium a HírTV Kocsis-Cake Olivió származásával is foglalkozó Sajtóklub adását is megvizsgálta, de azt rendben találta. A Médiatanács elindította a kecskeméti, a siklósi és a szigetvári rádiós pályázatokat.

A Magyar Lapkiadók Egyesülete, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége és a Főszerkesztők Fóruma elfogadhatatlannak tartja az újságírók elleni egyre gyakoribb erőszakot. A rendőrség eközben nyomozást indított garázdaság miatt.

Törvénymódosító javaslattal fordult tegnap az Országgyűléshez az ellenzéki párt a közmédia sorozatos jogsértései, például a Mészáros Kata által elkészített Karácsony-interjú kapcsán. A párt a Médiatanácsot is megkereste.

Felvétel készült arról, ami tegnap történt Budapesten a Fidesz-alapító Bayer Zsolt jobboldali publicista által szervezett béketüntetésen, ahol nem csak szóban inzultálták a 444.hu és a hvg.hu újságíróit munkavégzés közben, de ennél jóval több is történt.

A fideszes cimborákkal feltöltött Médiatanács döntése alapján elnémult éjfélkor az egyébként fideszes vezetésű Székesfehérvár helyi rádiója, a több mint 25 éves Vörösmarty Rádió, de Hagymásy András, a rádió vezetője a Media1-nek azt mondta előzőleg, bízik benne, hogy hamarosan ideiglenes frekvenciaengedéllyel visszatérhetnek az éterbe.

A lapkiadókat tömörítő érdekvédelmi szervezet szerint a mindennapi újságírás jelentős korlátozását vonhatja maga után, ha a jövőben tömegesen fordulnak elő a Fővárosi Törvényszéken született ideiglenes intézkedéshez hasonló döntések. Az MLE szerint össze kell hangolni a személyes adatok védelmét a tájékozódáshoz fűződő joggal.