fbpx

koronavírus törvény

Csóka-Szűcs János és Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője

Ügyészség: Nem terjesztett rémhírt a gyulai facebookozó

A Békés Megyei Főügyészség mb. főügyészhelyettese a Media1-et arról tájékoztatta péntek délután, hogy a mai napon elfogadták Csóka-Szűcs János a gyulai ügyészségen tett panaszát, így a facebookozó, akiből szerdán azért vált gyanúsított, mert közzétette, hány ágyat kellett kiüríteni a gyulai kórházban, immáron nem gyanúsított.

ORFK

Félreérthető közleményt adott ki az ORFK éjjel a rémhírterjesztési ügyek kapcsán, folyik tovább a nyomozás Gyulán

Az Országos Rendőr-főkapitányság szerda éjszakai közleménye szerint elfogadják az ügyészség álláspontját a gyulai és a szerencsi ügyekben. A Media1 a gyulai ügy kapcsán a Békés Megyei Főügyészségtől csütörtök reggel megtudta, hogy ott jelenleg is tart az eljárás, és az ügyészség nem hozott semmiféle határozatot. Az ORFK közölte, hogy már 87 rémhírterjesztési ügyük van.

Csóka-Szűcs János és Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője

Önök szerint mit válaszoltak a Békés-megyei rendőrök, amikor az újabb rémhírterjesztéssel meggyanúsított facebookozó kapcsán kaptak kérdéseket?

Megkérdeztük a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtókapcsolati munkatársaitól, hogyan akadályozta a koronavírus elleni küzdelmet a rémhírterjesztéssel szerdán meggyanúsított ellenzéki érzelmű netező, illetve mely tényállításai voltak voltak valótlanok, de érdeklődtünk arról is, miért nem segítettek a mozgássérült és cukorbeteg embernek hazajutni.

A BAZ-megyei rendőrség lefoglalja az állítólagos rémhírterjesztő számítógépét és őrizetbe veszi a 64 éves férfit

A TASZ jogásza szerint rémisztő, hogy a rendőrség bevitte a kormányfőt bíráló szerencsi férfit rémhírterjesztés vádjával – a hatóság furcsa magyarázatot adott a történtekre

A rendőrségi szóvivő a Media1 érdeklődésére azt mondta, nem igaz, hogy a kormányt bíráló véleménye miatt vették ma hajnalban őrizetbe azt a 64 éves férfit, akiről a rendőrség honlapján az jelent meg korábban, hogy azért indul ellene eljárás, mert leírta, hogy veszélyes, hogy a koronavírus tetőzésekor kezdte el feloldani a kormány a korlátozóintézkedéseket. A rendőrségi szóvivő utóbb azt állítja, kimaradt a közleményből, de az illető mást is írt még, ám a szóvivő a nyomozás érdekeire hivatkozva nem árulja el, mit. Időközben egyébként az illetőt kiengedték, és nyilvánosságra került a teljes bejegyzése, ami a Társaság a Szabadságjogokért jogásza szerint valójában véleménynyilványítás volt, így nem valósult meg rémhírterjesztés. A jogászt nagyon nyugtalanítja a rendőrség eljárása.

Varga Judit igazságügyi miniszter a Sziget fesztiválon

Nem az igazat írta Varga Judit igazságügyi miniszter az Euronews hírcsatornáról

Azt állította Varga Judit, hogy az Euronews nem biztosított számára, illetve a magyar kormány számára megszólalási lehetőséget a koronavírus-törvény kapcsán, illetve nem adták le a vele felvett beszélgetést. Utánanéztünk az igazságügyi miniszter szavainak igazságtartalmának. Pillanatokon belül kiderült: a korábban már a Facebookot is cenzúrával vádoló igazságügyi miniszter nem mondott igazat.

Orbán Viktor miniszterelnök válaszol Jakab Péternek, a Jobbik frakcióvezetőjének azonnali kérdésére az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. március 30-án. A második sorban Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője.

MÚOSZ-elnök: A felhatalmazási törvény miatt keddtől kockázatosabb újságírónak lenni, de minden jogi segítséget megadunk

Hargitai Miklós, a legnagyobb taglétszámú újságírószervezet, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége elnöke szerint a hétfőn elfogadott felhatalmazási törvény miatt keddtől még kockázatosabbá válik az újságírói munka Magyarországon. A MÚOSZ és a TASZ is jogi segítséget ajánl a munkájukat tisztességesen végző, az új jogszabály által szabadságvesztéssel fenyegetett újságíróknak.

Értesüljön azonnal a legfontosabb médiás hírekről!

Lájkolja Facebook oldalunkat!


Kérje ingyenesen napi hírlevelünket!

Adatvédelmi beállítások