Orbán Viktor és a Trollfoci egymásra találása

A trollfocis Antal Adrián az MTVA mb. online igazgatója lett

Antal Adrián, aki a tavaly az Orbán-kormánnyal látványosan lepaktáló TrollFoci szerkesztőjeként vált ismertté, megbízott online igazgatói posztot kapott az állami médiánál.

„A trollfocis hülyegyerek lett a megbízott igazgató az MTVA Online-nál. De szép!” – írta médiaipari lapunknak, a Media1-nek egyik olvasónk.

Hogy hülye-e az illető, vagy sem, azt döntse el mindenki maga, de a karrierjével kapcsolatos értesülés mindenesetre igaz, hiszen a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) felsővezetőit tartalmazó internetes oldal valóban frissült és azon már megtalálható, hogy Antal Adrián lett az MTVA Online Igazgatóságának megbízott igazgatója.

Az MTVA felsővezetői, köztük Antal AdriánForrás: az állami média internetes oldala
Az MTVA felsővezetői, köztük Antal Adrián
Forrás: az állami média internetes oldala

 

Antal Adrián a LinkedInen
Antal Adrián a LinkedInen: itt még kommunikációs specialistaként említette magát

Ölelkeztek a trollfocisok Orbánnal

Antal Adrián a tavaly még félmilliós, manapság viszont már csak 192 ezres követőszámmal rendelkező TrollFoci nevű futballos közösségi oldal szerkesztőjeként volt ismert.

A TrollFoci tavaly tavasszal emlékezetes módon lepaktált Orbán Viktor miniszterelnökkel, a Fidesz elnökével. Márciusban Orbán Viktor váratlanul közös, összekapaszkodós fotót posztolt az addig a politikától viszonylag független (bár már korábban a kormányközeli Pesti TV-vel is együttműködő) Facebook-oldal készítőivel egy kocsma elől, majd nem sokkal később egy Reels-videó is megjelent a látogatásról, amikor is körbevezették Orbán Viktort.

„Szia Bátyus! Helyzet? Viktor x Trollfoci  – Hamarosan!” állt a posztban, ami kollaborációra utalt.

Egy jótékonysági adománygyűjtéssel erősítették meg a nagy összekapaszkodást, ami az eddig politikamentes TrollFoci oldalán jelent meg. Azt állították, hogy pártállástól függetlenül mindenkinek nyitva áll az ajtajuk:

Ezt követően azonban pillanatok alatt több ezer olyan komment érkezett a lapra, amelyekből kiderült, hogy sokan azonnal kikövették a lapot és többen arra jutottak, hogy a TrollFoci, ami addig focis poénokkal szerezte a követőit, átvette a Megafon propagandaközpont funkcióját.

Néhány hónappal később egyébként az oldal szerkesztői között „adminháborúvá” fajuló vita tört ki és az oldal egy időre elérhetetlen volt, ami további jelentős követőszám vesztést eredményezett. Ezen ügyek következtében is a lap követőszáma a korábbi 500 ezerről mostanra kevesebb mint a felére, 192 ezerre zuhant.

Antal Adriánt azonban a NER szemlátomást nem hagyta az út szélén, így most ő felügyeli az MTVA digitális tartalmaiért felelős igazgatóságot.

Antal Adrián fölött az MTVA-s hierarchiában ott találjuk azt a Papp Dánielt, akiről 12 éve bírósági ítélet mondta ki, jogszerűen nevezhető hírhamisítónak. (Az MTVA története azóta is bővelkedik a hírhamisításokban és médiamanipulációkban – ezekkel az ügyekkel kapcsolatos gyűjteményünk itt érhető el.)

Antal Adrián olyan online igazgatók nyomdokaiba lépett, mint például Lánczi Tamás, aki MTVA-s karrierje után lett az orosz mintára létrehozott Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke, vagy a 2024 februárjában online igazgatónak kinevezett és a posztról 2025 novemberében távozó Martí Zoltán, aki a 777blog.hu főszerkesztőjeként is ismert.

UPDATE 11:43:

Cikkünk eredeti változatát kiegészítettük azzal, hogy a TrollFoci követőszám vesztése amiatt is következett be, mivel az oldal készítői között vita alakult ki.

Az RTL 4 nappal a választások előtt szakérteni hívta Deák Dánielt, a Megafon propagandistáját

Lánczi Tamás letiltotta a hirado.hu interjúját Skrabski Fruzsinával, mert a forgatókönyvíró megemlítette az Átlátszó főszerkesztőjét

Sok a hasonlóság a magyar szuverenitásvédelmi törvény és az orosz idegen ügynök törvény között egy elemzés szerint

Elmarasztalta a bíróság a Szuverenitásvédelmi Hivatalt: bocsánatot kell kérniük az Átlátszótól

Az állami médiáról terelnek forgalmat a fideszes médiaholding több lapjának

Papp Dániel kinevezte Lánczi Tamás utódját az MTVA online igazgatói posztjára

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.
Borító: Orbán Viktor és a Trollfoci egymásra találása. Fotó: a miniszterelnök Facebook-oldala

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások