The Eastern Frotiner Initiative

A 444 szerint hamis dolgokat állít a Szuverenitásvédelmi Hivatal

Azt írják, alapállításaiban hamis a Szuverenitásvédelmi Hivatal közleménye a TEFI működéséről.
Mediamap közterületi médiafoglaló rendszer

Újjászületik a közterületi reklám

A MediaMap platformja megszünteti az Out-of-Home (OOH) piac legnagyobb akadályait: az áttekinthetetlenséget és a bonyolult foglalási folyamatokat. Felhasználóbarát térképes felületével, készletinformációival és aggregált kínálatával a kisebb és közepes vállalkozások versenyképes pozícióba kerülhetnek a fogyasztók figyelméért folytatott harcban. (x)

Tovább a részletekért »

Mint arról mi is beszámoltunk, a Szuverenitásvédelmi Hivatal az Átlátszó után ezúttal a 444-et kezdte el támadni.

A 444 erre reagálva a honlapján reagálva azt írja: a Szuverenitásvédelmi Hivatal 2025.02.06-án közzétett közlemény szórakoztató, ámde alaptalan állításokat fogalmaz meg a 444.hu által vezetett TEFI projektről.

A lap szerint ténybeli háttér kimerül abban, hogy a 444 kiadójának vezetésével 2023 szeptemberétől valóban működik egy konzorcium TEFI néven (The Eastern Frontier Initiative), melynek tagjai a magyar 444 mellett a holland Bellingcat, a lengyel Gazeta Wyborcza, a román PressOne és a szlovák SME. A résztvevő kiadók közösen foglalkoznak a közép-európai régió biztonságával, beszámolnak annak legfontosabb fejleményeiről, elemzik jelenségeit. A projektet valóban és publikusan az Európai Bizottság támogatja (24 hónap, 5 szereplő, összesen 1,077 millió euró).

A Szuverenitásvédelmi Hivatal számunkra mint érintettek számára is ismeretlen vizsgálatokra hivatkozva igyekszik munkánkat obskúrus nemzetközi összeesküvések részeként leírni.

A 444, a Bellingcat, a Gazeta Wyborcza, a PressOne, és a SME visszautasítja a lejárató- és megfélemlítő célzatú közleményt. A kormányzati szerv által önkényesen indított támadás célpontja a demokratikus intézményrendszer egyik utolsó bástyája, a független sajtó.

Újságíróink függetlenségét a TEFI működését támogató bizottsági finanszírozás nem sérti, ellenben kötelezően, szerződés- és európai jog szerint garantálja.

Az általunk előállított tartalmakért a konzorcium szerkesztőségei maguk vállalják a kizárólagos felelősséget” – zárul Uj Péterék lapjának közleménye.

 

Most a 444-nek ment neki a Szuverenitásvédelmi Hivatal

Mégsem kap amerikai pénzt a magyar média? Trump nem oldotta fel a támogatások befagyasztását

MÚOSZ: Elfogadhatatlan, hogy rendőrökkel akadályozzák az újságírók munkáját, semmibe véve az Alaptörvényt

Beperli az Átlátszó a Szuverenitásvédelmi Hivatalt

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások