Playboy

Mi Gattyán György célja a Playboy-befektetéssel?

A Byborg Enterprises – ez Gattyán György magyar milliárdos luxemburgi cége – néhány nappal ezelőtt jelentős részesedést vásárolt a „nyuszis magazint”, azaz a Playboyt tulajdonló PLBY Groupban. A Media1 megkérdezte, mik a tervei a milliárdosnak a márkába történt befektetéssel.
Mediamap közterületi médiafoglaló rendszer

Újjászületik a közterületi reklám

A MediaMap platformja megszünteti az Out-of-Home (OOH) piac legnagyobb akadályait: az áttekinthetetlenséget és a bonyolult foglalási folyamatokat. Felhasználóbarát térképes felületével, készletinformációival és aggregált kínálatával a kisebb és közepes vállalkozások versenyképes pozícióba kerülhetnek a fogyasztók figyelméért folytatott harcban. (x)

Tovább a részletekért »

Az angol nyelvű közlemény úgy szólt, hogy a Byborg Enterprises SA stratégiai partnerségre lépett a PLBY Group Inc. céggel, amely a világ egyik legismertebb márkájának, a Playboynak a tulajdonosa. A sajtóanyagban a Byborg részéről Somkuti András, ügyvezető igazgatója nyilatkozott, aki arról beszélt, hogy „a Playboy az egyik legismertebb, generációkon átítélő életmódmárka világszerte. A PLBY Groupba való befektetés és a márka eléréseinek növelésére való együttműködés egy izgalmas lehetőséget jelent számunkra. Hatalmas lehetőségeket látunk a meglévő üzletek bővítésében, innovatív termékek fejlesztésében, lenyűgöző élmények teremtésében és jelentős növekedés elérésében”.  A partnerséggel kapcsolatban Ben Kohn, a PLBY Group, Inc. vezérigazgatója is megszólalt: „Stratégiai kapcsolatunk egyesíti a Playboy márka gazdag örökségét a piacon lévő egyik legjobb prémium online szórakoztató vállalattal. A legizgalmasabbnak azt tartom, hogy a Byborg által fejlesztett új termékeket hogyan tudja a Playboy márka széles közönséghez eljuttatni.”

A luxemburgi székhelyű Byborgnak nem csak az ügyvezetője magyar: a cég a Magyarországon jól ismert Gattyán György milliárdos üzletemberé, a Docler Holding tulajdonosáé, akinek a nevéhez kötődik a LiveJasmin.com nevű szexkamerás, streaminges webszolgáltatás, valamint a Megoldás Mozgalom nevű pártnak is ő volt az alapítója. De vajon mi Gattyán György konkrét célja a Playboy márkával? Egy olyan branddel, amely néhány éve becsukta a nyomtatott magazinjait. Gattyán György szóvivője reagált a Media1.hu kérdéseire.

Gattyán György.
Gattyán György

Nemes Tamás elmondta, hogy a Hugh Hefner által alapított „nyuszis” márka, a Playboy több mint 180 országban van jelen, nyolcvanmillió olvasóval, illetve követővel rendelkezik. A korábbi havilapokat már felváltották az online platformok, a cég ma már egyebek mellett Playboy TV-t, klubokat, üzleteket is üzemeltet, utóbbiban a saját márkás nyuszis termékeiket világszerte ismerik és veszik: csak Kínában több milliárd dollár értékben forgalmazzák a termékeket. A Playboy brandet egyes felmérések szerint a világ 97 százaléka ismeri. A Playboyt az amerikai tőzsdén is jegyzik, így Gattyán György luxemburgi cége is, ha áttételesen is, de megméretteti magát majd a tőzsdén a Playboy-jal.

A Byborg évi 20 millió dollárt, összesen 300 millió dollárt fektet be a Playboyba és átveszi, illetve önállóan üzemelteti majd annak online termékeit és szolgáltatásait. A megállapodás értelmében Gattyán cégei a már meglévő és jelenleg fejlesztés alatt álló online, digitális, innovatív megoldásait integrálják a Playboy bizonyos platformjaira, így még több olvasót, nézőt szereznének a világmárkának. A cél, hogy olyan prémium online szórakoztatást nyújtsanak világszerte, ami által a Playboy brand globálisan növelhető.

Kérdésünkre, hogy a Playboy 2020-ban megszüntette a magazin papíralapú kiadását, Gattyán György szóvivője azt felelte:

„A világon mindenhol az online tartalmat kínáló platformok kerültek előtérbe, de nem kizárt, hogy a Playboy újra berobban a nyomtatott verziójával a piacra.”

Ami a befektetés üzleti hátterét illeti, Nemes Tamás elmondta, hogy a Byborg 14,9 millió újonnan kibocsátott, be nem jegyzett törzsrészvényt vásárol a PLBY Grouptól részvényenként 1,50 dolláros áron, összesen 22,35 millió dolláros vételárért. E mellé jön még a nem kötelező erejű szándéknyilatkozatot arról, hogy kizárólagos alapon fognak együttműködni egy olyan végleges megállapodás megtárgyalása és végrehajtása érdekében, amelynek értelmében a Byborg licenceli a Playboy bizonyos digitális szellemi tulajdonát és működteti a Playboy bizonyos digitális üzletágait. A megállapodás 20 millió dollár éves minimális garantált kifizetést tartalmaz a PLBY Group számára a kezdeti 15 éves futamidő alatt, összesen 300 millió dollár értékben, valamint a teljesítményen alapuló nyereségrészesedést. A tervezett stratégiai partnerség célja további új bevételi források keresése, beleértve a mesterséges intelligencián alapuló szolgáltatásokat, webkamerás termékeket és egyéb kezdeményezéseket, amelyek a Byborg meglévő szellemi tulajdonát hasznosítják.

Gattyán Györgynek nem ez az első nemzetközi, tengerentúli befektetése, hiszen néhány éve egy amerikai konditerem-hálózatot, a DogPoundot vette meg, ahol olyan sztárok edzenek nap mint nap mint például Justin Bieber énekes, vagy Hugh Jackman színész. Gattyán üzlet- és alapítótársaival pedig már olyan nemzetközi sikerre vitte a Teqballt mint sporteszközt és sportot, hogy az általuk gyártott asztalokon olyan világklasszis futballisták játszanak mint C. Ronaldo, Messi, Neymar Jr. vagy Ronaldinho – emlékeztetett Nemes Tamás.

A NASDAQ-on egyébként a Plby Group Inc. árfolyama több év alatt nagyon jelentősen zuhant.

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.
Borító: A Playboy egy korábbi lapszáma a megszűnés előtti időszakból

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

A Media1 legfrissebb hírei

Kövessen minket!

Legyen jól tájékozott, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások