Egyre több jel utal arra, hogy a Fidesz teljesen megszállja az újságíróképzést is. A Budapesti Metropolitan Egyetemen (METU) nemrég történt elbocsátások is erre utalnak, de az is, amiről Lukács Csaba, a Magyar Hang lapigazgatója és újságírója írt egy cikket nemrégiben. Lukács Csaba cikkéből kiderül, hogy elképesztő mennyiségű közpénz felhasználásával propagandistaképzés folyik a Nemzeti Tehetséggondozóban, melynek egyik érdekessége, hogy nem a hallgatók fizetnek, hanem nekik fizetnek azért, hogy ott tanulnak, majd aki elvégzi a képzést, általában lehetőséget kap a kormánypárti Mediaworks (KESMA) vagy a Közmédia háza táján. A tanárok is jellemzően a KESMA / Mediaworks és a Közmédia gárdájából kerülnek ki.
Lukács szerint jól mutatja az intézmény működésének irányát, hogy az egyik feladata a diákoknak az volt, hogy írjanak Szijjártó Pétert dicsérő cikket. Az intézmény körül felbukkan Kovács István, a Fidesz-közeli think thank, az Alapjogokért Központ egyik vezetője, a kormánypárt érdekében propagandavideókat támogató Megafon Központ ügyvezető igazgatója. A Nemzeti Tehetséggondozó Nonprofit Kft. ügyvezetője igazgatója pedig az a Pongrácz Bálint, aki az újságírók lejáratására szakosodott és csak nevében transzparens, valójában átláthatatlanul működő Transzparens Újságírásért Alapítvány nemrég távozó elemzője.
Többek között ezekről is beszélgettünk a Media1 podcast- és rádióműsorában Lukács Csabával, de szóba került a METU és a Radio Gaga ügye, valamint a DDoS támadások (túlterheléses támadások) problémaköre is. A beszélgetés az alábbi lejátszó segítségével hallgatható meg.
Fideszes politikussal bővült a Megafon propagandistáinak csapata
Rejtélyes forrásokból jutott milliárdokhoz a Megafon nevű fideszes propagandaközpont
A DK feljelentést tesz A kopasz oszt 700 millióval kitömött cégének végelszámolása ügyében
Érdemes feliratkozni a Media1 RSS csatornájára, hogy ne maradjon le a legújabb tartalmainkról, beleértve a híreinket is. Feliratkozat Spotify és iTunes, valamint Google Podcasts csatornáinkra is.
A Media1 podcast- és rádióműsorával többek között az alábbi rádiókban is találkozhat:
- Spirit FM (Budapest FM 92,9 MHz)
- Budaörs Rádió (Budapest FM 104,8 MHz)
- Balaton Rádió (Siófok FM 88,7 MHz)
- Érd FM (Érd FM 101,3 MHz)
- Alpha Rádió (Székesfehérvár FM 88,9 MHz)
- Maxi Rádió (Gyöngyös FM 92,4 MHz)
- Mega Rádió (Békéscsaba FM 98,4 MHz, Orosháza FM 90,2 MHz, Gyula FM 90,5 MHz)
- Csaba Rádió (Békéscsaba FM 88,9 MHz)
- Radio-B (online rádió)
- Hobby Rádió (online rádió és egyes kábelszolgáltatók set-top-boxain)
- Radio N Café (online)
- Pannónia Rádió (online)
- Menő Rádió (online)
- Mex Rádió (online)
További hírek érhetők el a Media1.hu oldalon. Megtalálhat minket Facebookon is.