Mint azt a Media1-en megírtuk, 1,5 millió forintra bírságolta idén júliusban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa a Duna Médiaszolgáltatót – azaz hivatalos nevén a „Közmédiát”, amiért többek között az M1, az M2, az M4 Sport és a Duna World csatornán – törvénysértő módon megjelenítették a Voks2025 elnevezésű nemzeti konzultációs kampány logóját, hogy így buzdítsák aláírásra a tévénézőket.
Az eljárást médiaipari műhelyünk, a Media1 főszerkesztője, Szalay Dániel magánszemélyként tett bejelentése nyomán indította el a grémium. Megállapították, hogy az állami médiaszolgáltató megsértette a társadalmi célú reklámok közzétételére, más médiatartalmaktól való megkülönböztetésének módjára vonatkozó törvényi rendelkezést. Az eljárás során bebizonyosodott az is, hogy más médiumok, így a HírTV és a TV2 is elkövette ezt a jogsértést: rájuk külön-külön 250.000 forint bírságot szabott ki a testület.
Úgy tűnik, az állami média nem tanult a korábbi esetből, ugyanis napok óta különböző műsoraiban szintén látható az újabb Nemzeti Konzultációt népszerűsítő logó a képernyő sarkában. Aki például a hétvégén kíváncsi volt a lottószámokra, vagy például a labdarúgó NB I. hétvégi meccseire, elkerülhetetlenül is belefuthatott a Fidesz-KDNP kormány által meghirdetett politikai kezdeményezésbe.
A Media1 főszerkesztője a történtek miatt ismételten bejelentést tesz az NMHH Médiatanácsánál – kérve, hogy a jogsértés ismételt jellege miatt alkalmazzanak jelentősebb szankciót, valamint az állami média vezető tisztségviselőjét is büntessék meg. Persze ha sor is kerül bírságra, az állam ilyenkor csak áttesz pénzt az egyik zsebéből (közmédia) a másikba (Médiatanács), vagyis valódi elrettentő ereje a büntetésnek aligha lesz.
Másfél millióra bírságolta a közmédiát a Médiatanács egy általunk feltárt visszásság ügyében
Meghökkentően viselkedett Fábián Barna, az M1 munkatársa (Videó)
Újabb félmilliárd sminkre és fodrászra: ismét ugyanaz a cég lehet az MTVA nyertese
Deepfake-gyanús videóban „ölik meg” Magyar Pétert és Zelenszkijt – ezt adta le az M1 Híradó
Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.Rogán kedvencének cége visz fényt a köztévének – újabb állami megbízás Balásy Gyulának