Közleményben értesítette lapunkat hétfőn az Indamedia, hogy május 13-ától új vezetőt nevezett ki az Index hírportál főszerkesztő-helyettesi pozíciójába Huber Tamás személyében. Huber közel 4 éve csatlakozott az Indamedia kiadóhoz, ahol mostanáig az Index kreatív tartalmaiért felelt.
F. Tóth Benedek és Gedei Norbert mellett a jövőben Huber Tamás irányítja főszerkesztő-helyettesként az Indexet. A harmadik főszerkesztő-helyettesi pozíciót az utóbbi négy évben Ilku Miklós töltötte be, aki az Indamedia tájékoztatása szerint hamarosan új vizekre evez.
„Büszke és hálás vagyok az Indexnél töltött időszakért, kiváló kollégákkal dolgozhattam együtt, életre szóló barátságok szövődtek. Új kihívások elé nézek, de az Indexnek mindig külön helye lesz a szívemben.”
A közlemény szerint utódja, Huber Tamás szakmai életét a Nemzeti Sportnál kezdte újságíróként, ahonnan 2020 augusztusában igazolt át az Indexhez. Kezdetben sportrovat vezető-helyettesként, pár hónappal később már ugyanezen rovat vezetőjeként tevékenykedett. Az elmúlt másfél évben a portál kreatív tartalmi vezetője volt, és ezen terület felügyeletét továbbra is ellátja, főszerkesztő-helyettesként pedig elsősorban a sport rovatért és a videós tartalmakért felel.

Huber Tamás a kinevezésével kapcsolatban elmondta:
„Ez egy nagyon megtisztelő felkérés, igazából nem is gondolkodik az ember azon, hogy elfogadja. Szeretek ennek a csapatnak a részese lenni, tehetséges, kreatív, jó emberek vesznek körül, akikkel nap mint nap azon dolgozunk, hogy megtartva az Index vezető szerepét, olyan újságot készítsünk, amit az olvasók továbbra is értékelni fognak”.
Fekete-Szalóky Zoltán, az Index főszerkesztője így búcsúztatta Ilku Miklóst:
„Nagyon köszönjük Mikinek az elmúlt évek tartalmas munkáját, a lelkiismeretes attitűdöt, a közös gondolkodásokat, és persze az élményeket is. A legjobbakat kívánjuk neki további szakmai pályafutásához!”
Frissítés 2024.05.09 11:57
A Media1 újabb híréből azt is megtudhatják, hová igazol Ilku Miklós az Index után főszerkesztőnek.
Megerősítették, hogy az Index volt főszerkesztő-helyettese a Sportal főszerkesztője lesz
Lemondott az atv.hu idén év elején kinevezett főszerkesztője
Az Index vezérigazgatóját kérték fel a kormányközeli Libri elnökének
Az Index leszemlézett egy április elsejei tréfát – másodikán, egy év késéssel
Korábbi botrányai ellenére Bende Balázs karrierje újra felfelé ível
Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.