„Mielőtt elkezdtem az előadásomat, odatelefonáltam a TV2 recepiójára, hogy hozzánk nem hozzák-e vissza a tévékészülékeket az elégedetlen tévénézők, de szerencsére a portaszolgálat megnyugtatott, hogy nincs ilyesmiről szó esetünkben”
– ezzel a tréfának szánt megjegyzéssel adta meg az alaphangot a Big Picture konferencián Fischer Gábor, a TV2 Média Csoport programigazgatója. Fischer ezzel a versenytárs, Kolosi Péter, az RTL Magyarország tartalomért felelős vezérigazgató-helyettesének néhány órábban korábban elhangzó prezentációjának kezdetén látott megrendezett videóra utalt, mely arról szólt, hogy az RTL-hez tömegesen viszik vissza a tévékészülékeket az elégedetlen tévénézők, de Kolosi képes meggyőzni őket, hogy a négy új RTL-es tévécsatorna és az érkező új RTL-es műsorok kellően vonzó tartalmakat kínálnak majd ahhoz, hogy a készülékeiket ne akarják leadni.
Fischer az előadásában végig odaszúrogatott az RTL-nek. Hangsúlyozta, hogy ami a tavalyi Big Picture konferencián még csak elindult, az mostanra egyértelmű trend lett, és a TV2 piacvezető főműsoridőben is. Fischer azt mondta, a TV2 képes leszállítani a megrendelőknek a GRP-kat (a kampányokhoz rendelt nézőszámot) és nem magyarázkodik utólag, hogy miért nem volt erre képes. Nem indítanak újabb tévécsatornákat sem, ugyanis már 2016 óta tizennégy van nekik, tehát nincs rá szükségük.
Új arculat
Pavel Stanchev, a TV2 Média Csoport Zrt. vezérigazgatója Fischer Gábor előadása előtt egyébként megmutatta, milyen lesz a TV2 Média Csoport új arculata, ami szerinte jobban kifejezi a médiavállalat piacvezető jellegét.

Bemutatkozott a TV2 Tények című műsor arculata is, amivel hamarosan a nézők is találkozhatnak majd (borítóképünkön az látható, az alábbi videóban pedig egy youtubernek köszönhetően a főcím is megtekinthető.)
Reklámmentesítik a TV2 Kids csatornát
Stanchev bejelentette azt is, hogy a TV2 gyerekcsatornája, a TV2 Kids január elsejétől reklámmentes lesz. A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy ezzel a TV2 Kids lesz az egyetlen olyan kereskedelmi jellegű gyerekcsatorna Magyarországon, amely nem sugároz reklámot.
Műsorokra vonatkozó bejelentések – Kísértés, Top Model Hungary, Kincsvadászok
Fischer Gábor egyébként több ábrát is felmutatott a Nielsen Közönségmérés mérőműszeres nézettségei adataiból válogatva, melyen jól látható volt, hogy nyílik szét a nézettségi olló a TV2 javára és az RTL rovására. A programigazgató hangsúlyozta, hogy a TV2 Csoport a piac jelenlegi nehézségei ellenére tudja növelni piaci részesedését. Fischer kitért rá, hogy nem igaz, hogy a TV2 csak az idősek csatornája.
„Megcsináltuk a lehetetetlent! A TV2 mindenben első! Mission completed, küldetés teljesítve, de nem állhatunk meg ezen a ponton!”– mondta Fischer.
Fischer hozzátette, ezek a sikerek nem maguktól jöttek, hanem tudatos építkezés és jól megtervezett programstratégia eredménye. Megemlítette, hogy a TV2-n a Farm VIP hamarosan új évaddal jelentkezik, újabb évadot kap a népszerű Szerencsekerék is, jön a Házasság első látásra, ami már 30 országban bizonyított, nagy sikernek örvendő társkereső reality.
A programigazgató bejelentette, hogy jön a Kincsvadászok című műsor, melynek Till Attila lesz a műsorvezetője. Ez egy kereskedőshow, ahol a játékosok felbecsülik a régiségeket és licitálnak a saját pénzükből.
Fischer megemlíŧette, hogy az idén debütált Hazatalálsz is új évadot kap, mivel nagyon elégedettek voltak a saját gyártású széria sikerével. Szintén új, 2. évadot kap a Mutasd a hangod című műsor.
A programigazgató bejelentette, hogy 2024-ben kerül képernyőre a Next Top Model Hungary, ami szavai szerint egyszerre lesz egy supershow és a reality keveréke. Fischer elárulta, hogy a forgatások néhány hét múlva kezdődnek. Érdekesség, hogy a műsorban Tomán Szabina is feltűnik majd, aki nemrég még az RTL-en a Cápák közöttben volt látható mint befektető.
2024-ben lesz látható a TV2-n a Hunyadi-sorozat, aminek a trailerét Cannesben nemrég mutatták be.
Ugyancsak 2024-ben lesz látható a Kísértés című kalandreality, amelyben párok próbára teszik a kapcsolatukat, amit különféle kísértések is megnehezítenek.
A Media1 tudósításai a Big Picture konferenciáról, ahol több más bejelentés is elhangzott a különböző tévétársaságoktól, itt érhetők el.
Visszatér az RTL-től a Mészáros Lőrinc által megszerzett Atmediához két tévécsatorna
Bejelentették az Adom a napom 2. évadának időpontját – Kepes András is a vendégek között
Még több hír érhető el a Media1.hu oldalon. Követhet bennünket Facebookon is.