A közlemény szerint csütörtökön a felek megállapodtak egy szindikátusi szerződés aláírásával abban, hogy a 4iG a közös vállalat üzletrészének 51 százalékával rendelkező többségi tulajdonos lesz, a Rheinmetall pedig 49 százalékos tulajdoni részesedéssel fog rendelkezni. Az alapításhoz szükséges minden feltétel teljesülése után a felek intézkednek a cégbírósági bejegyzéshez szükséges lépések megtétele érdekében.
A közös vállalat projekt- és üzemeltetési informatikai szolgáltatásokat nyújt majd a Rheinmetall globális leányvállalatai számára Magyarországon és külföldön, a tervek szerint fokozatosan bővítve a szolgáltatásokat, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a 4iG az informatikai szolgáltatások globális piacára készül.
A két cég együttműködése nem újkeletű: még májusban jelentették be, hogy a magyar kormány kedvenc infokommunikációs beszállítója beszáll a hadiiparba a Rheinmetallon keresztül. Akkor azt ígérték, a közös leányvállalat részt vesz a Magyar Honvédség digitalizációjában, és hogy digitális eszközöket fejlesztenek és forgalmaznak a kelet-közép-európai NATO-tagállamok számára.
A német Rheinmetall AG az év elején részvényvásárlással és tőkeemeléssel 25,12 százalékos tulajdonrészt szerzett a 4iG Nyrt.-ben, amellyel a magyar informatikai és távközlési cégcsoport legnagyobb nemzetközi befektetője lett.
A 4iG idén lett a DIGI és az Antenna Hungária tulajdonosa, és nyáron jelentették be, hogy a Vodafone Magyarország 51 százalékát is megvásárolja, míg a 49 százalék a magyar államé lesz.
Nemrég derült ki az is, hogy a 4iG megvenné a honvédelmi miniszter milliárdos forgalmú médiatechnológiai cégét.
Már a GVH előtt, hogy a 4iG megvenné a honvédelmi miniszter médiatechnológiai cégét