november 4, 2021

Friderikusz Sándor elismeri, hogy nem létezik Csenterics Ágnes (2021.11.04)

Friderikusz beismerte: nem létezik Csenterics Ágnes néven sajtósa

A napokban a Magyar Újságírók Országos Szövetsége által elmarasztalt podcaster csütörtök este közleményben kért elnézést a történtekért, majd azt állította, egy külföldön élő férfi készítette Friderikusz megbízásából a tavaly elhunyt tévés rendezőnő nevével megjelent kiflitolvajos nyilatkozatot. Az állítólagos külföldi sajtós nevét Friderikusz nem fedte fel, és tettének indítékáról sem beszélt, de legalább hajlandó volt elnézést kérni Csenterics Ágnes hozzátartozóitól.

Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere.

Indexre teszi Karácsony Gergely az Indexet

A biztosítékot az verte ki a politikusnál, hogy állítása szerint mindössze 20 perccel egy vezető anyag élesítése előtt kérdezték meg az általa vezetett budapesti városházát mint érintettet.

Az MTI logója az állami hírügynökség főoldalán.

Pert indít a MÚOSZ az MTI ellen

Azért perelnek, hogy tisztázza bíróság, jogszerű-e, hogy a Magyar Távirati Irodához tartozó Országos Sajtószolgálat nem hozta le az állásfoglalását tartalmazó közleményt.

Helsingin Sanomat

Börtönnel fenyegetik a Sanoma újságíróit Finnországban

A finn biztonsági szolgálatokról szóló cikkeik miatt négy hónaptól egészen négy évig terjedő időre rácsok mögé kerülhetnek a néhány éve Magyarországról kivonuló Sanoma Mediához tartozó Helsingin Sanomat című napilap oknyomozói, pedig volt olyan pillanata a nyomozásnak, amikor még a hatóságok is arra a megállapításra jutottak, hogy a médiamunkások nem követtek el semmit.

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások