fbpx
Televíziós Újságírók Díja Gála 2019

Bejelentette a zsűri az idei Televíziós Újságírók Díja jelöltjeit

A televíziós szakújságírókból álló zsűri közzétette a kategóriánkénti legjobb három tévés személyiség vagy produkció nevét, akik közül végül eldől a díj sorsa.

A Televíziós Újságírók Díja a szakmédiumok által 2014-ben alapított elismerés, melynek célja, hogy klasszikus kritikai szempontok alapján emelje ki a legprofesszionálisabb magyar, szórakoztató műfajú tévés teljesítményeket.

2021-ben összesen tizenkettő kategóriában hirdetnek győztest: díjat adnak át nagyszabású showműsor, vetélkedő, reality, talkshow, heti sorozat, napi sorozat, zsűritag, női műsorvezető, férfi műsorvezető, színésznő, színész, valamint mellékszereplő kategóriában.

A díj szabályzata alapján kategóriánként az a három televíziós produkció és személyiség került az esélyesek közé, akikre az elismerést odaítélő médiumok a legtöbb szavazatot adták. A Televíziós Újságírók Díja grémiuma a 24.hu, a Hír7, az Index, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin, a Telex és a TVR-hét egy-egy szakújságírójából áll.

A kategóriák győzteseit a Televíziós Újságírók Díja gálaestjén hirdetik ki szeptember 8-án, melyről a Media1 is beszámol majd.

2020 „Legjobb női műsorvezetője” lehet D. Tóth Kriszta, Lilu vagy Ördög Nóra, „Legjobb férfi műsorvezetője” Istenes Bence, Stohl András vagy Till Attila. Zsűritagként díjazhatják Bereczki Zoltánt, Gáspár Lacit és Rácz Jenőt is, de díjat kaphat Borbély Alexandra, Rujder Vivien, Nagy Zsolt és Scherer Péter is.

Díjra esélyesek a 2020-ban képernyőre került produkciók és személyiségek közül:

Nagyszabású showműsor

Álarcos énekes (RTL Klub)

Dancing with the Stars (TV2)

Sztárban sztár (TV2)

 

Vetélkedő

Észbontók (VIASAT3)

Exatlon Hungary (TV2)

Magyarország, szeretlek! (Duna)

 

Reality

Cápák között (RTL Klub)

Farm VIP (TV2)

Nyerő Páros (RTL Klub)

 

Talkshow

DTK: Elviszlek magammal (Spektrum Home)

Életünk története (RTL Klub)

Jakupcsek plusz (ATV)

 

Zsűritag

Bereczki Zoltán (Sztárban Sztár)

Gáspár Laci (Álarcos énekes, Made in Karantén)
Rácz Jenő (A Konyhafőnök, A Konyhafőnök VIP)

 

Női műsorvezető

D. Tóth Kriszta (DTK- Elviszlek magammal)

Lilu (Cápák között)

Ördög Nóra (Újratervezés)

 

Férfi műsorvezető

Istenes Bence (Álarcos énekes)

Till Attila (Bezár a bazár, Sztárban sztár, Propaganda)

Stohl András (A Piramis, Dancing with the Stars)

 

Heti sorozat

A mi kis falunk (RTL Klub)

Apatigris (RTL Klub)

Mellékhatás (RTL Klub)

 

Napi sorozat
Bátrak földje (RTL Klub)

Drága örökösök (RTL Klub)

Mintaapák (TV2)

 

Színésznő

Borbély Alexandra (Mellékhatás)
Rujder Vivien (Apatigris)
Sztarenki Dóra (Mellékhatás)

Színész

Mészáros Béla (Mintaapák)
Nagy Zsolt (Mellékhatás)
Scherer Péter (Apatigris)

Mellékszereplő

Bánki Gergely (A mi kis falunk)
Barta Ágnes (Mellékhatás)
Haumann Máté (Mellékhatás)

A tavalyi győztesekről itt írtunk.

További hírek találhatók a Media1-en

Szóljon hozzá!

Értesüljön azonnal a legfontosabb médiás hírekről!

Lájkolja Facebook oldalunkat!


Kérje ingyenesen napi hírlevelünket!

Adatvédelmi beállítások