Televíziós Újságírók Díja 2019

Ismert hazai nevek a Televíziós Újságírók Díja idei jelöltjei között

A zsűri közzétette a kategóriánkénti legjobb három tévés személyiség és a többi esélyes produkció nevét, vagyis kiderült, kik között dől el a küzdelem.
Share on facebook
Share on twitter
Share on tumblr
Share on linkedin

A Televíziós Újságírók Díja a szakmédia által 2014-ben alapított elismerés, melynek célja, hogy klasszikus kritikai szempontok alapján emelje ki a legprofesszionálisabb magyar tévés teljesítményeket. A díjat idén tizennégy kategóriában, ünnepélyes díjátadó gálán adják át március 20-án.

2019-ben minden eddiginél több, összesen 14 kategóriában hirdetnek győztest: díjat adnak át nagyszabású showműsor, vetélkedő, reality, comedy show, zsűritag, női műsorvezető, férfi műsorvezető, magyar sorozat, színésznő, színész, mellékszereplő, gasztro reality kategóriában, valamint idén a talkshow és az új sorozat kategória legjobbját is elismerik.

A Televíziós Újságírók Díjának szakmai zsűrije ma nyilvánosságra hozta, hogy kik az idei díj esélyesei.

2018 „Legjobb női műsorvezetője” lehet Lilu, Liptai Claudia vagy Ördög Nóra, „Legjobb férfi műsorvezetője” Istenes Bence, Majka vagy Sebestyén Balázs. De zsűritagként díjazhatják ByeAlexet, Majkát és Papp Szabit is.

A díj szabályzata alapján kategóriánként az a három televíziós produkció és személyiség került az esélyesek közé, akikre az elismerést odaítélő médiumok, a 24.hu, a Hír7, az Index-comment:com, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin és a TVR-hét szakújságírói a legtöbb szavazatot adták. A kategóriák győzteseit a Televíziós Újságírók Díja gálaestjén hirdetik ki.

Díjra esélyesek a 2018-ben képernyőre került produkciók és személyiségek közül:

Nagyszabású showműsor

 • Ninja Warrior Hungary (TV2)
 • Sztárban sztár (TV2)
 • X-Faktor (RTL Klub)

Vetélkedő

 • A Fal (RTL Klub)
 • A Piramis (TV2)
 • Áll az alku (TV2)

Reality

 • Keresem a családom (RTL Klub)
 • Nyerő Páros (RTL Klub)
 • Survivor (RTL Klub)

Gasztro reality

 • A Konyhafőnök VIP – A séfek csatája (RTL Klub)
 • Gasztroangyal (Duna)
 • Ide süss! (VIASAT3)

Comedy show

 • Észbontók (VIASAT3)
 • Mit tenne a gyereked? (TV2)
 • Showder Klub (RTLII)

Talkshow

 • DTK: Elviszlek magammal (Spektrum Home)
 • Propaganda (TV2)
 • Tesztbeszéd (Spektrum Home)

Zsűritag

 • ByeAlex (X-Faktor)
 • Majka (Sztárban sztár)
 • Papp Szabi (Sztárban sztár)

Női műsorvezető

 • Lilu (RTL Klub)
 • Liptai Claudia (TV2)
 • Ördög Nóra (TV2)

Férfi műsorvezető

 • Istenes Bence (RTL Klub)
 • Majka (TV2)
 • Sebestyén Balázs (RTL Klub)

Sorozat

 • A mi kis falunk (RTL Klub)
 • Aranyélet (HBO)
 • Válótársak (RTL Klub)

Új sorozat

 • 200 első randi (VIASAT3)
 • A Tanár (RTL Klub)
 • Korhatáros szerelem (TV2)

Színésznő

 • Kovács Patrícia (Korhatáros szerelem)
 • Lovas Rozi (A mi kis falunk)
 • Ónodi Eszter (Aranyélet)

Színész

 • Nagy Ervin (A Tanár)
 • Olasz Renátó (Aranyélet)
 • Thuróczy Szabolcs (Aranyélet)

Mellékszereplő

 • Danis Lídia (Aranyélet)
 • Osváth Judit (Csak színház és más semmi)
 • Rujder Vivien (Korhatáros szerelem)

A díjról ide kattintva további részleteket olvashat.

Szóljon hozzá!

Ez is érdekelheti

Dévényi István a Kötöttfogás műsorvezetőjeként

Kiszáll a Kötöttfogás szerkesztő-műsorvezetője

Dévényi István az európai uniós választási eredmények kapcsán jelentette be, hogy kiszáll. Hogy a műsor tovább megy-e, illetve ki veszi át Dévényi feladatait, arról a Konok Péter-Csintalan Sándor-Pörzse Sándor hármasnak kell döntenie.