fbpx

Csóka-Szűcs János

A gyulai feljelentő fideszes országgyűlési képviselő védelmezője és a gyulai polgármester, feljelentő

Kormánypárti képviselő védelmezi a fideszes gyulai polgármestert, aki rendőri segítséggel próbált elnémíttatni egy ellenzéki facebookozót

A gyulai választókörzet fideszes parlamenti képviselője szerint a helyi fideszes polgármester helyénvalóan járt el, amikor feljelentést tett rémhírterjesztés miatt a rendőrség által alaptalanul őrizetbe vett és rabosított ellenzéki kötődésű facebookozó bejegyzése miatt. A fővárosi főügyész eközben az egyik kormánypárti médium segítségével arról próbálja meggyőzni az embereket, hogy a történet annak bizonyítéka, hogy működik a jogállam. Közben kiderült, Budapesten is történtek rendőri tévedések rémhírterjesztés kapcsán. A Magyar Helsinki Bizottság jogásza némiképp más véleményt fogalmazott meg: a történteket inkább nyugtalanítónak tartja.

Csóka-Szűcs János és Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője

Ügyészség: Nem terjesztett rémhírt a gyulai facebookozó

A Békés Megyei Főügyészség mb. főügyészhelyettese a Media1-et arról tájékoztatta péntek délután, hogy a mai napon elfogadták Csóka-Szűcs János a gyulai ügyészségen tett panaszát, így a facebookozó, akiből szerdán azért vált gyanúsított, mert közzétette, hány ágyat kellett kiüríteni a gyulai kórházban, immáron nem gyanúsított.

Csóka-Szűcs János és Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője

Még mindig gyanúsított a gyulai facebookozó, aki kitett 1 mondatot a kórházkiürítésekről, de már az Európai Parlamentben is emlegették – a Párbeszéd törvényjavaslatot nyújtott be

Mivel a kórházkiürítésről posztoló ellenzéki Csóka-Szűcs János még mindig gyanúsított, a jogi képviseletét elvállaló Magyar Helsinki Bizottság panaszt tett az ügyészségen. A Párbeszéd Magyarország eközben törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentben a rémhírterjesztési törvény márciusban a felhatalmazási törvényben elfogadott szigorításainak eltörlésére, hogy visszaadják a szólás szabadságát.

ORFK

Félreérthető közleményt adott ki az ORFK éjjel a rémhírterjesztési ügyek kapcsán, folyik tovább a nyomozás Gyulán

Az Országos Rendőr-főkapitányság szerda éjszakai közleménye szerint elfogadják az ügyészség álláspontját a gyulai és a szerencsi ügyekben. A Media1 a gyulai ügy kapcsán a Békés Megyei Főügyészségtől csütörtök reggel megtudta, hogy ott jelenleg is tart az eljárás, és az ügyészség nem hozott semmiféle határozatot. Az ORFK közölte, hogy már 87 rémhírterjesztési ügyük van.

Csóka-Szűcs János és Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője

Önök szerint mit válaszoltak a Békés-megyei rendőrök, amikor az újabb rémhírterjesztéssel meggyanúsított facebookozó kapcsán kaptak kérdéseket?

Megkérdeztük a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtókapcsolati munkatársaitól, hogyan akadályozta a koronavírus elleni küzdelmet a rémhírterjesztéssel szerdán meggyanúsított ellenzéki érzelmű netező, illetve mely tényállításai voltak voltak valótlanok, de érdeklődtünk arról is, miért nem segítettek a mozgássérült és cukorbeteg embernek hazajutni.

Értesüljön azonnal a legfontosabb médiás hírekről!

Lájkolja Facebook oldalunkat!


Kérje ingyenesen napi hírlevelünket!

Adatvédelmi beállítások