Kárpárti Márton, a Telexet működtető Van Másik Zrt. vezetője, a médiavállalat alapítója a Media1 érdeklődésére sms-ben megerősítette, hogy elosztott túlterheléses támadás (DDoS) érte a Telex.hu-t nem sokkal ezelőtt. Ez az oka annak, hogy nem érhető el a portál, illetve időnként hibaüzenetek olvashatók a tartalom helyett.

Kárpáti hozzátette, jelenleg próbálják kezelni a helyzetet, bíznak benne, hogy hamarosan újra elérhetővé válhat a Telex.
Mint arról a Media1 beszámolt, idén január óta ismét újra nagyon aktív lett a Hano néven ismert bűnöző, aki túlterheléses támadás segítségével próbál lebénítani különféle portálokat. Az egyik támadás során hátrahagyott támadó kódban azt is megüzente, ő támadta meg korábban az előválasztás számítógépes rendszerét is. A támadó a napokban, legutóbb tegnap (vasárnap) is megpróbálta a Media1-et megbénítani.
A támadások ügyében, melyek már több mint 50 magyar portált érintettek, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Kibervédelmi Főosztálya a Media1 feljelentésére jelenleg is nyomozást folytat. A Media1 több gigabájtnyi adatot adott át az NNI-nek a támadásokkal kapcsolatban. Az ügyben emellett a Media1-et segítő nemzetközi biztonsági szakértők is vizsgálatot folytatnak.
A Telex elleni mostani támadás egyébként nem sokkal azután kezdődött, hogy Bayer Zsolt anyai nagyapjáról közölték Ungváry Krisztián történész cikksorozatának újabb részét, amiből kiderült, hogy a jobboldali médiamunkás és Fidesz-alapító rokona testüregmotozó kiskőrösi nyilasból lett kommunista besúgó volt, és ezzel kapcsolatban mit is mondott korábban Bayer, illetve hogy nem az igazat mondta Bayer.
A magyarországi DDoS támadásokról itt érhetők el korábbi írásaink és különféle egyéb tartalmaink.
Frissítés 12:27
Hano gyorsan reagált hírünkre és már megint lapunkat is támadja
Kevesebb mint 30 perccel azután, hogy az imént megírtuk, hogy túlterheléses támadás érte a Telexet, a Hano nevű bűnöző ismét támadni kezdte portálunkat, a Media1-et és jelenleg is próbálja lelőni. Szerencsére infrastruktúránk egyelőre ellenáll, de jól mutatja, hogy a támadó milyen gyorsan próbál reagálni egy-egy hírünkre és próbálja korlátozni a működésünket, a sajtószabadsághoz fűződő jogainkat.
A támadóra vonatkozó adatokat természetesen ezúttal is át fogjuk adni a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak.
Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.