MTVA / Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap, Kunigunda útja, Budapest

Videón az utolsó pillanatok, mielőtt elsötétült az M1 és lekapcsolták a Kossuth Rádiót

Videón mutatjuk meg azt a médiatörténeti pillanatot, amikor a Kossuth Rádióban kedden egy bemondó bemondta, hogy felfüggesztik a rádió működését és helyette a Bartók Rádió lesz hallható. Megmutatjuk az M1 elsötétítése előtti pillanatokat is.

Így kapcsolták le a Kossuth Rádiót 2026.07.07-én, 16 órakor:

Ez pedig az M1 a július 7-i elsötétítése előtti utolsó pillanatai – az utolsó 5 perc:

Az RTL-es Zalavári Noémi pedig azt a pillanatot örökítette meg, amint munkatársai videózzák a nagy pillanatot, amikor az M1 felfüggesztette a működését.

Az M1 végül kedden este 19:56-kor folytatta a műsorsugárzást (A tanú című Bacsó Péter-filmmel kezdtek), de az állami tévé hírszolgáltatását – melynek biztosítására egyébként a médiatörvény kötelezi – azóta is szünetelteti: nincsenek tehát híradók és egyéb hírháttér műsorok. Emellett továbbra is szünetel a Kossuth Rádió adása, a Petőfi Rádióban sem mondanak híreket, és ez a sajtóhírek szerint akár augusztusig is így maradhat.

Továbbra is szünetel a hírszolgáltatás a hirado.hu oldalon is, ahol változatlanul egy fekete háttéren közölt felirat fogadja a látogatókat.

A hirado.hu felülete 2026.07.07-én
A hirado.hu felülete 2026.07.07-én

A Teletext adását is szüneteltetik. Mutatjuk.

 

A drasztikus lépésekre azután került sor, hogy az Országgyűlés Művelődési Bizottságának tiszás tagjai megszavazták ideiglenes vezérigazgatónak a TISZA jelöltjét, Horváth P. András jogászt, aki azután felkérte Bodacz Balázst ideiglenes hírigazgatónak, Kerényi Györgyöt a Kossuth Rádiót mb. csatornaigazgatójának és Mészáros Zsófiát az online terület ideiglenes vezetőjének. Azt ígérik, hogy hamarosan megpályáztatják a közmédia vezetői pozícióit.

 

RENDKÍVÜLI: Felfüggesztették az M1 műsorát

Szünetel a Kossuth Rádió működése és a Hirado.hu-t is elsötétítette a közmédia új vezetése

Hiába a tiltakozás: Bodacz Balázs lett a közmédia hírigazgatója – itt az új vezetőség hivatalos névsora

Újra elérhetővé tette a HírTV Bodacz Balázs középiskolásokat támadó lejáratóanyagát (VIDEÓ)

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.
Borító: Az MTVA / Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap, Kunigunda útján található épülete előtti terület Budapesten. Fotó: Ladányi András / Media1.hu

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Sütibeállítások