A HVG értesülése szerint az üzletember-médiavállalkozó, a 24.hu portált is működtető Central Médiacsoport tulajdonosa és ügyvédje arra hivatkozva tett büntetőfeljelentést, hogy az Index előbb láthatta a Varga Zoltán és társai elleni ügyészségi vádiratot, mint az ügyet tárgyaló bíró.
Varga Zoltán a feljelentését ismeretlen tettes ellen tette személyes adattal való visszaélés miatt.
Mint arról a Media1 is beszámolt, az ügyészség május 7-én emelt vádat Varga Zoltán és társai ellen, majd másnap, május 8-án az Index közzétette a vádirat tartalmát, amiből kiderült, hogy pontosan mivel gyanúsítják a médiavállalkozót és hány év börtönnel fenyegeti őt és társait az ügyészség.
A HVG-nek Papp Gábor megerősítette a feljelentés tényét. Az ügyvéd azt mondta, mivel május 8-án már az Index beszámolt a birtokába került vádirat tartalmáról, ezért a hírportálhoz előbb jutott el a dokumentum, mint a bíróhoz, és magához az érintett Varga Zoltánhoz.

„Miután az ügyészség vádat emel, azt iktatják, kijelölik az ügyet tárgyaló bírót, aki aztán ezt elküldi az érintettnek” – említette az ügyvéd a HVG-nek. Papp azt mondta: tapasztalata szerint ez minimum napokat, de akár pár hetet is igénybe vehet, így teljesen biztos abban, hogy az Index előbb látta a dokumentumot, mint a bíró.
Papp szerint mindez azért problémás, mert a dokumentum személyes adatot, bűnügyi személyes adatot, akár gazdasági titkokat is tartalmazhat, ami nem tartozik senkire, pláne nem a nyilvánosságra.
A Central Médiacsoport tulajdonosaként is ismert üzletember, a feljelentést múlt hét végén nyújtotta be. Egyelőre nem kaptak visszajelzést arról, hogy elindult-e a nyomozás, ez azonban nem jelent semmit, normális körülmények között – a vádirat kézbesítéséhez hasonlóan – ez a folyamat is több napot vesz igénybe.
Az ügyészség május 8-án egyébként egy közleményben még csupán arról írt, hogy letöltendő börtönbüntetést kért egy vegyipari cég eladása ügyében, és még Varga nevét sem írta le – igaz, a leírásból, az eset körülményeiből egyértelmű volt, hogy róla van szó. Az Index viszont még ugyanaznap azt írta, hogy birtokába került a vádirat, amiből kiderült, hogy egészen pontosan 2 év 6 hónap letöltendő börtönbüntetést kért az ügyészség Vargára, valamint 3 évre a közügyektől is eltiltanák és céget sem irányíthatna ez alatt az időszak alatt.
Varga Zoltán és társai ellen egyébként az a vád, hogy úgymond a „piaci árnál olcsóbban” adta el a Nógrádi Vegyipari Zrt.-t, így ezzel megkárosította az Európai Unió költségvetését. A zrt.-t ugyanis EU-pénzek felhasználásával vették meg korábban Vargáék. A vádirat szerint a tranzakció különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel valósult meg.
Papp Gábor, Varga ügyvédje a HVG-nek egyébként azt mondta, értelmezhetetlennek tartja az ügyészség állításait. „Ügyfelemet egy olyan gazdasági ügyletben gyanúsították meg, amelynek a megismert nyomozati iratok alapján minden egyes lépese bizonyítottan törvényes volt. Ügyfelem ártatlan” – írta.
A Nógrádi Vegyipari Zrt. ügyében három éve folyik nyomozás. „A gyanúsítás lényege az, hogy mi olcsón adtuk el, miközben eladhattuk volna később drágábban. […] Csináltak utólag egy igazságügyi értékbecslést, tehát 2022-ben, 2020 áprilisára vonatkozólag. Ez alapján azt mondták, szerintük ez a cég többet ért akkor, amikor eladtuk, ezért én megkárosítottam a költségvetést. Ilyen alapon az elmúlt tíz év összes private equity tranzakcióját elő lehetne keresni” – mondta Varga Zoltán üzletember 2022 decemberében. Az üggyel összefüggésben korábban házkutatásra is sor került 2023-ban.
A Central Médiacsoport az egyik legnagyobb magyarországi médiavállalat, olyan médiumokkal a portfóliójában mint például a 24.hu, a Nők Lapja, a Story, a Best, vagy a Hírstart.
Varga korábban arról beszélt, hogy a Fidesz köreiből meg akarják szerezni a vállalatát.
A HVG kérdéseket küldött az Indexnek, de a cikk szerint egyelőre nem kaptak választ.
Kap-e utasításokat az Index a Karmelitából és Rogán Antaléktól?
Kiderült, hány év börtönt kér az ügyészség az egyik legnagyobb magyar médiavállalat tulajdonosára
Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.Veszélyben a sajtószabadság – Aggasztó folyamatokra figyelmeztet a Central Médiacsoport