A Blikk szerint a tűzeset miatt az MTVA munkatársainak el kellett hagynia az épületet.
Ez alatt a Kossuth Rádió élő adása egy időre megszakadt, egy ideig zenét sugároztak.
A lap úgy tudja, a tűz a sminkes szobában keletkezett. A tűzoltók hamar megfékezték a lángokat, de így is megsérültek egyes technikai berendezések.
Az M1 tévécsatornán a történtek miatt elmaradt a 11:00-ás és a 11:30-as Híradó is, ehelyett felvételről korábbi anyagokat tettek közzé.
A Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint egy kapcsolószekrény gyulladt ki, amit az ott dolgozók még a tűzoltók kiérkezése előtt egy porral oltó berendezés segítéségével sikeresen eloltottak.
A tűzoltóság kiérkezésére már mintegy 50 ember távozott az MTVA épületéből. A tűzoltók a még izzó részeket egy vízsugárral oltották el és átvizsgálták az épületet.
A Katasztrófavédelem tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálja az esetet.
A hibát délre sikerült elhárítani, az M1 csatornán pedig ismét elindult az élő Híradó – írja a 10perc.hu.
Egy férfi Orbán-pride-os pólóval trollkodta szét az M1 élő adását
Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.Saját magukat díjaznák a magyar tévék? Új MEME-díj jön, riválist kap a Televíziós Újságírók Díja