László András fideszes EP-képviselő

Meghekkelte egy újságíró a Fidesz eltitkolt strasbourgi sajtótájékoztatóját

Az eredeti terv szerint két fideszes EP-képviselő monologizált volna a magyar kormánypárti sajtónak az Európai Parlament strasbourgi épületében, de a Gulyáságyú Média munkatársa meghekkelte az eseményt, sőt, még kérdezni is tudott.
Mediamap közterületi médiafoglaló rendszer

Újjászületik a közterületi reklám

A MediaMap platformja megszünteti az Out-of-Home (OOH) piac legnagyobb akadályait: az áttekinthetetlenséget és a bonyolult foglalási folyamatokat. Felhasználóbarát térképes felületével, készletinformációival és aggregált kínálatával a kisebb és közepes vállalkozások versenyképes pozícióba kerülhetnek a fogyasztók figyelméért folytatott harcban. (x)

Tovább a részletekért »

„Eljutott egy füles lapunkhoz, hogy nem meghirdetett sajtótájékoztatóra készül a Fidesz, és csak a kormánypropagandát értesítette”

– kezdi helyszíni beszámolóját Strasbourgból, az Európai Parlament (EP) épületéből Gulyás Balázs újságíró azon a videón, melyet a Gulyáságyú Média készített.

A felvételen két fideszes EP-képviselő, Ferenc Viktória és László András tájékoztatja a kormánypárti médiát, ez esetben a magyar köztévét és a HírTV-t. Gulyás a Media1-nek csütörtökön elmondta: csak a szemfülességének köszönhető, hogy egyáltalán értesült az eseményről, ugyanis elmondása szerint nem volt kiírva a sajtótájékoztató időpontja és helye a kijelzőre, de észrevette a gyülekező magyar kormánypárti média képviselőit, akikkel végül 3 órát szobrozott együtt, hogy ő is jelen lehessen a sajtótájékoztatón.

A videón egyébként 2:54-nél az MTVA tudósítója megkérdezte Ferenc Viktóriát, hogy lehet-e kérdezni, mire a fideszes EP-képviselő azt felelte:

„Egy külön időpontban, hogy ha lehetséges…”

A köztévé munkatársa hamar beletörődött a válaszba, hallatszik a videón, ahogy azt mondta:

„Csak egy kérdésem lett volna – akkor majd máskor”.

László Andrást a Gulyáságyú mégis kérdezte

László András képviselő monológja után a Gulyáságyú Média már rámenősebbnek bizonyult, mégis csak feltették kérdésüket az általuk észrevett himnusz-gate-ről (5:20-tól látható a videón), vagyis rákérdezett arra, hogy az alakuló ülésen miért nem állt föl a Patrióták Európáért frakció fele, így a magyar fideszes képviselők egy része az uniós himnuszra, az Örömódára.

László András erre azt felelte, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mire áll fel, az EU egyébként sem egy nemzet, hanem egy nemzetközi szervezet. (Ő amúgy személy szerint állva hallgatta végig az uniós himnuszt.)

László András egykori miniszteri biztos és külpolitikai tanácsadó volt egyébként az első fideszes politikus, aki megafonos influenszernek állt az X-en, mégpedig kifejezetten a nemzetközi közönség igényeire fókuszálva.

Eljárást indít a Médiatanács az M1 Híradó ellen a választások tisztességtelen befolyásolása miatt

3 perces lejáratóriportot sugárzott az M1 Híradó egy osztrák újságíróról, amiért küldött néhány kérdést a Fidesznek

Cseh Katalin felszólította a Megafont, azonnal töröljék az alsóneműs abuzáló videót és kérjenek bocsánatot

Dukász Magor az ész a Megafonban?

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megint MTI-híreket minősített dezinformációnak

Még több hír érhető el a Media1-en. Megtalálhat minket Facebookon is. Feliratkozhat napi hírlevelünkre is.
Borító: László András fideszes EP-képviselő. fotó: Gulyáságyú Média

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

A Media1 legfrissebb hírei

Kövessen minket!

Legyen jól tájékozott, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások