
Bírálta az Európai Bizottságot a MÚOSZ elnöke a Szabad Sajtó Napján
Hargitai Miklós a Szabad Sajtó Napja alkalmából, március 15-én adott interjút a Media1 rádió- és podcastműsorának.
Hargitai Miklós a Szabad Sajtó Napja alkalmából, március 15-én adott interjút a Media1 rádió- és podcastműsorának.
Az EP szerdai plenáris vitáján a magyar mellett a lengyel és a szlovén sajtószabadság helyzetéről is szó esett. A Fidesz részéről ismét „mondvacsinált hisztériakeltésnek” nevezték a Klubrádió elnémításának kérdését, míg Věra Jourová, az Európai Bizottság alelnöke jelezte, hogy nem engedhető meg, hogy a médiára nyomást fejtsenek ki.
A baloldali S&D (Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége) szerdai frakcióülésén is téma volt a Klubrádió február közepe óta néma rádiós frekvenciájának ügye.
Az Európai Parlament márciusban, vagyis már csak a Klubrádió most vasárnap éjszaka bekövetkező lekapcsolását követően megtartandó ülésén a képviselők a magyar médiaszabadság mellett a lengyel sajtószabadság helyzetét is megvitatják majd a Népszava szerint.
A fideszes Hidvéghi Balázs a tőke szabad áramlásának elvére hivatkozott, míg több más európai parlamenti képviselő szerint inkább arról van szó, hogy így próbálják Magyarországról befolyásolni a helyi médiaviszonyokat. Szó esett a Fidesz-közeli befektetők macedóniai médiapiacon való megjelenéséről is. A vitában szóba került az RTL Klub is.
Az Európai Parlament útjára indítja a Caruana Galizia újságírói díjat.
Az MSZP-s politikus szerint Magyarország csak egy lépésre áll attól, hogy a kormány rátegye a kezét minden hazai médiumra.
Mivel a kórházkiürítésről posztoló ellenzéki Csóka-Szűcs János még mindig gyanúsított, a jogi képviseletét elvállaló Magyar Helsinki Bizottság panaszt tett az ügyészségen. A Párbeszéd Magyarország eközben törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentben a rémhírterjesztési törvény márciusban a felhatalmazási törvényben elfogadott szigorításainak eltörlésére, hogy visszaadják a szólás szabadságát.
Erdélyi Péter újságíró 10 percet kapott az Európai Parlament alapjogi bizottságában Brüsszelben szerdán, hogy a magyarországi sajtószabadság helyzetéről beszéljen.
A brüsszeli székhelyű Nemzetközi Sajtó Szövetség, az API/IPA elnökének cikke alapján úgy tűnik, nem pont a brüsszeli gyakorlatot ültette át a magyar Országgyűlés Hivatala a gyakorlatba, amikor nemrégiben tovább korlátozta a média munkáját. Pedig Kövér Lászlóék az Európai Parlament normáira hivatkoztak.
Copyright © 2019-2021 All rights reserved / Minden jog fenntartva.
v 1.92.2021.03.24.1707
Az oldal reCAPTCHA-t használ. Adatvédelmi elvek és használati feltételek szerint.