A Partizán csatorna szerkesztősége. Fotó: Facebook / Partizán

A Partizán lett az ország egyik legnagyobb közfinanszírozott magánmédiuma

A Gulyás Márton által vezetett csatornának 21 ezer magánszemély utalta el az adója 1 százalékát és több mint 190 millió forinthoz jutott a Partizán az szja felajánlásokból.
dr. Tordai Istvná, a Police Lifestyle főszereplője

A Police Lifestyle arca lett Tordai István – videó

Dr. Tordai István nem mindennapi kalandjáról számolt be, ami a titkosügynöki szerepvállalástól egy természetfeletti átváltozásig vezetett. A műsorvezető korábban is dolgozott luxusmárkákkal, mint a Maserati, a Brabus vagy az Aston Martin, most pedig a Police Lifestyle kérte fel nagykövetnek, így olyan illusztris társaság tagja lett, melybe Neymar, Lewis Hamilton és Bruce Willis is tartozik. A reklámfilmben természetesen nagyon ritka luxusautók is feltűnnek! (x)

Tovább a részletekért »

Idén gyűjtött először 1 százalékos adófelajánlásokat az öt éve működő Partizán, és rögtön a harmadik legnagyobb összeget kapták az összes támogatható szervezet közül az egész országban.

A közösségi médiában jelentették be, hogy a YouTube-csatornát működtető Partizán Rendszerkritikus Tartalomelőállításért Alapítvány számára 21.122 magánszemély küldte a személyi jövedelemadójának (szja) egy százalékát 2023-ban.

A Nonprofit Információs és Oktató Központ Alapítvány (NIOK) weboldaláról kiderül az is, hogy a felajánlásokból 191 millió 131 ezer forinthoz jutott a Gulyás Márton nevével fémjelzett csatorna.

A Partizán Facebook-oldalán azt írták, ezzel ők lettek „Magyarország legnagyobb közfinanszírozott médiuma”. (Ez az állítás nyilván abban az esetben lehet igaz, ha magánmédiumokról beszélünk, tehát az MTVA állami költségvetését nem vesszük figyelembe, hiszen az MTVA mintegy 130 milliárdból gazdálkodhat a költségvetése szerint, de erről nem az adófizetők döntenek, nem az szja felajánlásokból működik – megj.: a szerk.)

A bejegyzésben nemcsak a saját támogatóiknak mondtak köszönetet, hanem mindenkinek, aki az adóbevallásában élt a törvény adta lehetőséggel.

„Köszönjük mindazoknak, akik nem hagyták elveszni az egyszázalékukat, és a független médiát, illetve civil szervezeteket támogattak vele! A tavalyi évhez képest több, mint 370.000-rel nőtt az 1% felajánlások száma, ezzel 4,3 milliárd forinttal több forrás érkezett a hazai civil szektorhoz. Ez a magyar társadalom demokratikus elköteleződésének, szolidaritásra való képességének lenyűgöző bizonyítéka!”

A NAV adatai alapján egyébként a legtöbb 1 százalékot az Országos Mentőszolgálat Alapítvány gyűjtötte, 336,8 millió forinttal, a második helyen a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány végzett 299,9 millió forintnyi adománnyal.

Távozott a Partizán ügyvezető igazgatója – új szakember érkezik a helyére

Gulyás Márton Pulitzer-emlékdíjat kapott

Elismerte a Magyar Nemzet, hogy hazudott Gulyás Mártonról, a Partizán alapítójáról

További híreket érhet el a Media1.hu oldalon. Követhet bennünket Facebookon is.

Borítókép: A Partizán csatorna szerkesztősége. Fotó: Facebook / Partizán

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások