A Reuters nemzetközi hírügynökség csütörtöki beszámolója szerint az ENSZ főtitkára úgy véli, mielőbb változtatásokra lenne szükség, mert a közösségi média, illetve az ezek mögött lévő cégek túlzott hatalma nyugtalanító.
„Nem gondolom, hogy egy olyan világban tudunk élni, ahol túl sok hatalom van bizonyos számú cégek kezeiben és azt kell mondanom, különösen aggódóm a már meglévő hatalmuk miatt”
– mondta a főtitkár kérdésre válaszolva.
Antonio Gueterres azért is aggódik, mert a közösségi médiás hirdetőknek eladják az adatokat, illetve fennáll a kockázata, hogy bizonyos információkat egyes országok politikai szempontok szerint az állampolgárok ellenőrzésére is felhasználják.
Amikor az ENSZ-főtitkárt arról kérdezték, hogy mi lenne a szükségszerű lépés, úgy fogalmazott, hogy kellene egy átfogó keretrendszer olyan szabályokkal, amely lehetővé teszi, hogy a törvénnyel összhangban legyenek.
A Twitter január elején tiltotta le Donald Trumpot a felületről, miután a Facebook és Instagram oldalát is felfüggesztették. Mark Zuckerberg azzal indokolta, hogy tartani lehet a még nagyobb káosztól, amit az akkori elnök okozott közösségi oldalain keresztül, erről korábban itt írtunk. Épp a minap derült ki, hogy a YouTube meghosszabbította a volt amerikai elnök tiltását, összefüggésben a Capitolium ostromával.
A közösségi média hatalmáról az elmúlt napokban idehaza is vita bontakozott ki, miután Varga Judit igazságügyi miniszter bejelentette, hogy tavasszal az Országgyűlés elé terjesztik a technológiai cégekre, így a Facebookra vonatkozó szabályozói törvényjavaslatot. Szintén a Facebookkal függ össze az a hír, hogy Mark Zuckerberg, a legnépszerűbb közösségi média felület alapítója bejelentette, csökkenteni kívánják a politikai tartalmakat a Facebookon.
További hírek és cikkek találhatók a Media1.hu-n!