
Pachmann Péter a Jazzy műsorvezetője lesz, Gundel Takács Gáborral egy műsorban
A hazai médiatörténelemben először fordul elő, hogy Pachmann Péter és Gundel Takács Gábor ugyanabban a műsorban köszönti reggel az embereket.

A hazai médiatörténelemben először fordul elő, hogy Pachmann Péter és Gundel Takács Gábor ugyanabban a műsorban köszönti reggel az embereket.

A Megafon egyik arcát, a Katolikus Rádió főszerkesztőjét és a Magyar Nemzet a kegyelmi botrány ellen demonstrálókat kreténező lapszerkesztőjét, valamint Pachmann Pétert (TV2) is állami kitüntetésben részesítették március 15. alkalmából. A Rákay Philip nevével fémjelzett új film egyik társproducere is elismerést vehetett át, de díjazott lett a Magyar Katolikus Rádió főszerkesztője is.

Több, a műsorvezetők közvetlen környezetéből származó forrás is azt állítja, hogy az Orbán Viktor és a Fidesz újraválasztása mellett kampányoló, a TV2 által az országgyűlési választások előtt, idén március végén közzétett propagandavideóban szereplő tévések közül néhányan vonakodtak elvállalni a szereplést, és volt, aki vissza is utasította a feladatot. Csakúgy mint a néhány évvel ezelőtti hasonló videó esetében, a mostani felvételét is kihagyta Pachmann Péter – a Media1 úgy tudja, azért, mert összeegyeztethetetlennek tartja a szereplést a televíziós műsorvezetéssel. Vitányi Judit esetében informátoraink úgy emlékeznek, hogy könnyeivel küszködött, annyira elkeseredett a helyzet miatt, és kollégája lelki támogatására szorult. Úgy tudjuk, Szebeni István sem szívesen vállalta a felvételt. Megkerestük az érintetteket, beszéltünk a műsorvezetők közvetlen környezetében többekkel és a TV2 sajtóosztályának is kérdéseket küldtünk. Beszédes, mi történt és mi nem történt azután, hogy több hetes munkával a most következő cikket előkészítettük.

Új szakok is indulnak a TV2 Akadémián.