helyi média

Ki menti meg a helyi tévék értékes archívumát? Illusztráció

Eltűnhet a magyar városok mozgóképes emlékezete – ki menti meg a helyi televíziók archívumait?

Magyarországon több mint száz helyi televízió működik, amelyek az elmúlt évtizedekben települések, közösségek és helyi intézmények életét dokumentálták. Archívumaik azonban sok helyen elavuló adathordozókon, feldolgozatlanul vagy nehezen hozzáférhetően hevernek. Horváth Zoltán egyetemi oktató, a Szombathelyi Televíziót működtető AGORA Savaria Kulturális és Médiaközpont Nonprofit Kft. ügyvezetője a Media1 számára írt cikkében azt mutatja be, miért lenne sürgős országos programot indítani a helyi televíziós archívumok megmentésére.

Győr+ Média Zrt.

Összedől a propagandagyár? Válságban a Győr+ Média: a vezérigazgató szerint a Fidesz-frakció is cserbenhagyta

A Győr+ Média dolgozói aggódnak az áprilisi bérek és a cég jövője miatt. Az anyavállalat, a Győr-Szol rendkívüli igazgatósági ülés után fedezetet ígért az akut problémák rendezésére, miközben Tóth Lilla Rebeka vezérigazgató szerint egy ponton az anyavállalat és a Fidesz-frakció is cserbenhagyta. Pintér Bence, Győr polgármestere a Media1-nek elmondta: részletes pénzügyi és működési tájékoztatást kértek az önkormányzati médiacég elmúlt öt évéről.

rádió, mikrofon, stúdió

A Médiatanács késlekedése miatt óriási bajba kerültek a közösségi rádiók: csődveszély, elbocsátások és műsorleállások

A Médiatanács idén még nem írta ki a helyi, illetve közösségi rádiók számára kulcsfontosságú támogatási pályázatait, amelyekből működésük egy részét finanszírozni szokták. A több hónapos késlekedés miatt több rádiónál már műsorok szűntek meg, elbocsátások kezdődtek, van ahol a béremeléseket is elhalasztották, hogy elkerüljék a csődöt.

Budapest TV, Bunyó TV, Disco TV

Új tévécsatornák indulnak – lesz Budapest TV, Disco TV és Bunyó TV is

A Media1 megtudta: egy jogerős bírósági ítélet alapján Budapest TV-re változtatja nevét a PestBudaTV, valamint a tavasz során elindul két új tematikus csatorna, a Disco TV és a Bunyó TV. A csatornákat indító New Digital Media Kft. és az Első Magyar Küzdősport Média Kft alapítója, Pataki Tamás a Media1-nek beszélt elsőként a tervekről, a fővárossal vívott jogvitáról és a háztartásonként öt-nyolc forintos terjesztési díjról.

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Sütibeállítások