
Megszűnik a Hegyalja Televízió
„Mi búcsúzunk és elmegyünk, a mi időnk lejárt” – így búcsúzik a stáb.

„Mi búcsúzunk és elmegyünk, a mi időnk lejárt” – így búcsúzik a stáb.

Dézsi Csaba András győri polgármester októberben érkező utódja, Pintér Bence szerint ez már nem az első kísérlete a leköszönő városvezetőnek a hatalom átmentésére. A távozó polgármester által a Győr+ élére kinevezett férfi nyáron még propagandaplakátokkal foglalkozott.

Egy újabb kiszivárgó hangfelvételen Mirkóczki Ádám polgármester egészen durván becsmérlő kifejezésekkel illette az egri média szereplőit. Elhangzik buzizás, testszégyenítés, alkoholistázás és más gyalázás is.

Elérhetetlenné vált az Eger Hírek is. Ez már a negyedik olyan portál, amelyet azután ér kibertámadás, hogy beszámol a Mirkóczi Ádám egri polgármestert érintő újabb leleplező hangfelvételről. A 4-ből 3 egri hírportál, egy pedig országos, de szintén foglalkozott az egri hangfelvétellel.

Három magyar portált, a Media1 mellett az Eger Infót és az Egri Válasz nevű oldalt is támadás alá vontak kiberbűnözők a hétvégén. Különös időbeli egybeesés, hogy épp azután történt mindez, hogy az említett oldalak közzétettek az egri polgármesterrel kapcsolatban egy újabb leleplező hangfelvételt. Ez persze lehet csupán véletlen.

Mirkóczki Ádám egri polgármester egy kiszivárgott hangfelvételen arról tárgyal a kormányközeli Rádió 1 Eger vezetőjével és a Sztárbox Média Kft. tulajdonosával, hogy miként tudnának közpénzt kifolyatni az önkormányzat költségvetéséből a városvezető saját médiumába. A trágár kifejezésekkel tarkított párbeszéd bárki számára meghallgatható. A Media1-nek sikerült megszólaltatnia az egyik érintettet.

Egy megcsonkított és kiforgatott értelmű 2022-es újságidézettel, valamint lényeges információk elhallgatásával próbált visszavágni a Magyar Nemzet című kormánypárti sajtótermék abban az ügyben, amit a KAPOS-t című lap robbantott ki, és amiről a kaposvári hírportál nyomán a Media1 is írt. A Magyar Nemzet úgy vádolta meg hamisítással lapunkat a nagyatádi főszerkesztő elbocsátásával kapcsolatos hírrel összefüggésben, hogy közben épp a jobboldali sajtótermék követett el hamisítást és vezette félre az olvasókat.

Az Atádhír is beszámolt arról a félkész barcsi közvécéről, amit a köztársasági elnök jelenlétében avattak fel márciusban a Somogy megyei fideszes vezetők.

Nem kellett a Völner Pálhoz köthető vállalkozótól az építőipari vállalkozásokat átvevő Fidesz-barát oligarchának az esztergomi televízió.

Egymillió forintot szeretnének gyűjteni októberben.