
Civil Becsületrendet kapott a Klubrádió
Az Ars Humanica Hungarica Kör tagjai a Klubrádiónak adományozták a 2022-es év Civil Becsületrendjét.
Az Ars Humanica Hungarica Kör tagjai a Klubrádiónak adományozták a 2022-es év Civil Becsületrendjét.
A Klubrádió több dolgot is kifogásol a 92,9 MHz rádiós pályázat kapcsán. Szerintük például nem fair az a pontrendszer, ahol médiaszolgáltatási tapasztalatért ugyanannyi pont járt az egykoron Kontakt, majd Broadway Rádió néven, végül 2019-től Spirit FM néven rádiózó Közösségi Rádiózásért Egyesületnek, mint a 20 éves múltú Klubrádiónak, továbbá szerintük a Spirit FM korábbi üzemeltetői, az X and Kft. és a Németh Média Kft. az elmúlt időszakban kétszer 15 napon át kalózrádióként működtették a rádiót. Nem tartják továbbá jogszerűnek, hogy a Médiatanács plusz pontot adott a Spirit FM-nek, amiért az kevesebb ismétlést vállalt, mint a Klubrádió. Problémásnak találják továbbá, hogy az ATV képernyőjén sugárzott tévéműsorok rádiós változatai nem számítanak ismétlésnek.
Arató András, a Klubrádió Zrt. elnöke és többségi tulajdonosa azt mondta a Media1 érdeklődésére, miután kiderült, hogy a Spirit FM megnyerte a Budapest FM 92,9 MHz közösségi rádiós pályázatot, hogy nem érte a rádiójukat sokként a szerinte intézményesített frekvenciafosztás, azaz a végeredmény. Nem valószínű, hogy elindulnak másik frekvenciapályázaton, derült ki Arató nyilatkozatából.
A Media1 megtudta, hogy a Shabi Michaeli és Milkovics Pál érdekeltségében lévő, nemrég a Jazzy Rádiót és a Klasszik Rádiót felvásárló, valamint a 168 Óra, a Pesti Hírlap és a Neokohn tulajdonosaként is ismert cégcsoport a mostani 14 százalékról még viszonylag jelentős mértékben növelheti részesedését a Klubrádióban egy még 2017-ben Arató András, a Klubrádió elnöke által megkötött szerződés értelmében. A Media1 erről kérdezte Arató Andrást, a rádió elnökét, valamint Milkovics Pált, a Michaeli, Schwartz & Brit Media vezérigazgatóját.
Arató András szerint az ő saját, többségi tulajdonrésze garanciát jelent a rádió függetlenségére nézve, akkor is, ha Bar Josef Itamar izraeli állampolgár kisebbségi tulajdonosként jelen lehet a rádió közgyűlésein. Egy interjúban beszélt erről.
Egész nap a megszokottól eltérő műsorfolyam hallható ma, pénteken a Klubrádióban abból az alkalomból, hogy a rádió most ünnepli fennállásának 20. évét. Arató András, rádiós társaság elnöke lapunkhoz eljuttatott közleményében arról ír, hogy az elmúlt két évtizedet olyan küzdelmek közepette kellett tölteniük, ami egy normális demokráciában elképzelhetetlen lenne.
A Riporterek Határok Nélkül díjára jelöltek között volt egy ismert magyar médiatulajdonos is, de ő végül nem kapott díjat.
Egyedüli magyarként Arató András bekerült idén a Riporterek Határok Nélkül függetlenségi díjának jelöltjei közé – tudta meg a Media1.
A háromfős bírói grémium néhány perccel ezelőtt kihirdetett, a Fővárosi Törvényszék korábbi ítéletét helybenhagyó határozata szerint a Klubrádió hibás pályázatot adott be, és a vállalat saját tőkéjének negatív mivolta miatt nem is vehetett volna részt a pályázaton. Az ítélet jogerőssé válása után megnyílik a lehetőség, hogy a Médiatanács új pályázatot hirdessen a per tárgyát képező Budapest FM 92,9 MHz használatára.
A 168 Óra több forrásának egybehangzó állítása szerint ki akarta rúgatni a Jelen című kormánykritikus hetilapnál betöltött főállásából Ónody-Molnár Dóra újságírót Arató András, a Klubrádió többségi tulajdonosa, aki ennek érdekében fel is hívta Lakner Zoltán főszerkesztőt. A hívás tényét Arató is elismerte, amit azzal magyarázott, hogy véleménye szerint az újságíró összeférhetetlenségi állapotba került amiatt, hogy heti egy alkalommal ő vezeti a Beszóló című interaktív műsort a Spirit FM-en. A Jelen főszerkesztője nem engedett Arató beavatkozási kísérletének.
Copyright © 2019-2023 All rights reserved / Minden jog fenntartva. Media1 Digitális Média Kft.
v 1.95.2023.01.10.0301
Az oldal reCAPTCHA-t használ. Adatvédelmi elvek és használati feltételek szerint.