Az Origo írta meg elsőként, hogy október 21-től, jövő szombattól új részekkel visszatér a képernyőre az 1970-es évek népszerű tudományos-ismeretterjesztő műsora, a Delta. Azt írják, a műsorvezető Fejős Ádám lesz, aki neves tudósokkal, művészekkel, ismert emberekkel keresi a válaszokat a minket körülvevő világ kérdéseire. Az adások egyedi látványvilágát a virtuális stúdió biztosítja.
A lap felidézte: a Delta első részét 1964. január 31-én láthatták a nézők, főcímének ikonikus zenéje és képsorai több generáció emlékezetébe vésődtek be. A műsorvezető Kudlik Júlia volt (borítóképünkön).
Fejős Ádám, a közmédia meteorológusa, természettudós, zenész ismert művészekkel, szakértő vendégekkel a fizikai és érzelmi létünket meghatározó, a mindennapjainkat befolyásoló hétköznapi kérdésekre keresi majd a választ szórakoztató jelenetekkel színesítve. A házigazda gyermekkorában nagy rajongója volt a Deltának – írja az Origo.
„Felemelő érzés részese lenni a kultikus műsor újjászületésének. Az egyediségét nemcsak a körülöttünk lévő világ bemutatásának módja és a témakínálat adja, hanem az egyedülálló látványvilág és vizuális trükkök, a fiataloknak mindezek további vonzerőt jelenthetnek. Őszintén remélem, hogy a megújult Delta az egész családot képes leültetni a televízió elé, mert korosztálytól függetlenül tartalmas szórakozást ígér”
– nyilatkozta a Delta leendő műsorvezetője.
A Médiatanács bejelentésére lépett fel a VIASAT3 egyik filmje miatt a holland médiahatóság
Még több hír érhető el a Media1.hu oldalon. Megtalálható a Facebookon is.