A július 15-i, szombat délutáni budapesti Pride felvonulást hirdető félperces animációról az RTL kérte ki előzetesen a médiahatóság véleményét, majd a testület a július 4-i ülésén hozott határozatot az ügyben. Eszerint a médiatörvény alapján a kampányfilm
„alkalmas a kiskorúak fizikai, szellemi vagy erkölcsi fejlődésének kedvezőtlen befolyásolására, különösen azáltal, hogy meghatározó eleme az erőszak, a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérésnek, a nem megváltoztatásának, valamint a homoszexualitásnak a népszerűsítése, megjelenítése, illetve a szexualitás közvetlen, naturális vagy öncélú ábrázolása”.
A Médiatanács a legmagasabb korhatár-kategóriába sorolta a rövid rajzfilmet, mivel szerintük a 18 éven aluliaknak nem ajánlott megnézni. Így a tévékben csak este 10 és hajnali 5 óra között szabad lejátszani ezt:
A Médiatanács határozata csak azután kapott nagyobb nyilvánosságot, hogy a Budapest Pride értesítése alapján beszámolt róla a Telex. A Médiatanács heti üléseinek döntéseiről kiadott sajtóanyagában ugyanis az NMHH sem a múlt héten, sem ezen a héten nem tájékoztatatta a közvéleményt erről a médiahatósági döntésről.
A Médiatanács július 4-i ülése után csak egy vidéki rádió-frekvencia ügyében született határozatot ismertettek. A július 11-i ülés után pedig egy másik helyi rádió hatósági vizsgálatáról, és a TLC egyik filmjének „hibás korhatár-besorolása” miatti intézkedésről számoltak be a sajtónak elküldött levelükben.
Frissítés 2023.07.15
Per lesz belőle
Az RTL Magyarország bejelentette, hogy bírósághoz fordul és jogorvoslati lehetőséggel él a Médiatanács határozata ellen, mivel az szerintük jogsértő. Korábban a tévétársaság egy hasonló ügyben már pert nyert az NMHH Médiatanácsa ellen, ebben bízik most is a médiavállalat.
Pert indít az RTL a Médiatanács melegellenes határozata miatt
A Librinél már fóliával bevonva árusítanak egyes könyveket a melegellenes törvény miatt
További híreket érhet el a Media1.hu oldalon. Követhet bennünket Facebookon is.