Közzétette a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, mivel foglalkozott e heti szokásos ülésén a Médiatanács.
Az összefoglaló alapján a testület véglegesítette a helyi vételkörzetű Balatonfüred 96,2 MHz és Tardos 95,5 MHz, valamint a körzeti vételkörzetű Győr 88,1 MHz közösségi jellegű rádiós frekvenciák hasznosítását célzó pályázati felhívások szövegét, melyeket április 18-án, illetve 24-én tesz közzé a honlapján. A pályázati ajánlatokat május végén, illetve június elején lehet majd benyújtani a frekvenciákra.
A Médiatanács elfogadta a Keszthely 93,4 MHz és a Szombathely 97,1 MHz helyi rádiós frekvenciák közösségi jellegű használatára szóló pályázati felhívások tervezeteit.
A kereskedelmi jellegű használatra kiírt Tihany 105,7 MHz helyi rádiós frekvencia pályázati eljárásban az alaki vizsgálat után a testület hiánypótlásra szólította fel a Rádió Helló Kft.-t. A másik pályázó, a Lajta Rádió Kft. visszavonta pályázati ajánlatát, így az úgynevezett ügyféli minősége megszűnt.
A testület ezenkívül hiánypótlásra szólította fel a Gyöngyös 102,2 MHz és a Sátoraljaújhely 90,6 MHz helyi rádiós frekvenciák közösségi jellegű használatára indított pályázati eljárások egyedüli pályázóját, a Magyar Katolikus Rádió Alapítványt.
Helyi tévét és rádiót bírságolt a Médiatanács
A Médiatanács tízezer forintos bírságot szabott ki a békéscsabai 7.TV. szolgáltatójára, mert a Púder című műsor egy decemberi adásában a hatóság megítélése szerint burkolt reklámot tett közzé: az otthoni hajápolás körében egy hajkozmetikai termékcsaládot mind verbálisan, mind képekben úgy mutatott be, hogy az a termék megvásárlására ösztönözhette a nézőket, reklámjellegét azonban nyíltan nem vállalta fel.
A szolnoki Aktív Rádió szolgáltatójára a testület ötvenezer forintos bírságot szabott ki, mert kevesebb szöveget, a helyi közélettel foglalkozó, a mindennapi életet segítő és közszolgálati műsort és hírműsort tett közzé a hatósági szerződésében vállaltaknál.
Gyerekzár népszerűsítésére kötelezik a szolgáltatókat
A Médiatanács felülvizsgálta a televíziós gyermekzár-ajánlását, és megállapította, hogy műszaki szempontból nem indokolt annak módosítása, ugyanakkor még mindig kevés szülő alkalmazza az ilyen típusú internetes, illetve televíziós biztonsági megoldásokat.
A grémium tagjai szerint ugyan a szolgáltatók egyre szélesebb körben adnak lehetőségeket a kiskorúak védelmére, de továbbra is gyakran előfordul, hogy eltérnek az ajánlásban foglaltaktól, és nem alkalmazzák a káros tartalmakra utaló különféle eszközöket.
Ezért a Médiatanács felkérésére az NMHH levélben fogja felszólítani a szolgáltatókat, hogy vegyék figyelembe az ajánlásban megfogalmazottakat, és népszerűsítsék a gyermekzár-megoldásokat a káros tartalmak kiszűrése érdekében. A Médiatanács az eredmények alapján megvizsgálja a szolgáltatók gyakorlatát is ezen a területen.
Fesztiváltámogatások
A Médiatanács bejelentette azt is, hogy összesen kétmillió forinttal járul hozzá a május végi, gödöllői Nemzetközi Természetfilm Fesztivál díjazásához, támogatva a fődíj, a Kárpát-medencei Filmszemle és a Kárpát-medence természeti értékei szekciók első helyezettjeit.
A grémium 1,8 millió forinttal jutalmazza a szeptemberi, komlói III. Hét Domb Filmfesztivált, díjazva a dokumentumfilm, az animációs film és a kisjátékfilm kategóriák első három helyezettjeit.
Mindezek mellett a szegedi 3. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál (május 28–június 1.) közönségdíjának nyertesét 500 ezer forinttal honorálja.
A Médiatanács felajánl továbbá 750 ezer forintot a budapesti, novemberi V. Magyar Speciális Független Filmszemle három fő kategóriáinak – speciális filmes, független-/professzionális filmes és parafilm – nyertesének.